Haber Detayı
28 Nisan 2019 - Pazar 18:40 Bu haber 2692 kez okundu
 
TRABZON KADIRALAK'A AKTI
Tonya Belediyesi tarafından organize edilen 1. Tonya Kadıralak Yaylası Mavi Yıldız Çiçeği Şenliği muhteşem bir kalabalığın katılımı ile gerçekleştirildi.
- Haberi
TRABZON KADIRALAK'A AKTI

Güzel havayı fırsat bilen binlerce Trabzonlu doğa harikası Kadıralak Tabiat Parkı'nda akın etti.

Türkiye'nin 223. Tabiat parkı olan Kadıralak Mavi Yıldız çiçeklerini görmek isteyen insanlarla doldu taştı. Bireysel olarak gelenlerin yanı sıra tur şirketleri de saat başı seferler yaparak insanları bu organizasyona taşıdılar.

 

Vatandaşlar piknik ve yürüyüş yaparak, horonlar oynayarak, çiçeklerle fotoğraf çektirerek güzel havayı bu muhteşem doğada değerlendirdiler, yoğun iş temposunu stresini üzerlerinden atmaya çalıştılar.

 

Metin Beşel ve Ayhan Oğuz kemençeleri ve türküleri, horon ekipleri de gösterileri ile izleyenleri coşturdular.

 

Kır kahveleri, yürüyüş yolları, Seyir terası ve göl projesi de tamamlanınca Kadıralak'ın Uzungöl'e alternatif olacağı yorumları yapılmaya başlandı.

Kadıralak'ta güzel bir gün geçirenler şenliği düzenleyerek bu ortamın oluşmasına vesile olan Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel'e teşekkür ettiler.

 

Bu arada Karşular ve Yeni Mahalle yollarının yapılması ile birlikte şenlik için gelen insanlar karmaşa yaşamasa da katılımın yoğunluğundan dolayı yine de uzun araç kuyruklarının olduğu gözlendi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TRABZON, KADIRALAK'A, AKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı