Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 12:27 Bu haber 2375 kez okundu
 
TONYA MYO İFTARDA BULUŞTU
Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu’nda iftar yemeği verildi. Tonya Kaymakamlığı tarafından, şehit aileleri, gaziler ve yüksekokul öğrencileri için verilen iftar yemeği, yüksekokul bahçesinde düzenlendi.
- Haberi
TONYA MYO İFTARDA BULUŞTU

Programa İlçe Kaymakamı Osman SAYILIR, Belediye Başkanı Osman BEŞEL, Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Atilla ÇİMER ve Prof. Dr. Hasan KARAL, Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Adnan BAKİ ve Prof. Dr. Ali Rıza AKDENİZ, Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. İlyas ÜN, İlçe kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ve öğrenciler katıldı.

Yoğun katılımın gözlendiği program, iftar öncesi Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Yemeğin sonunda İlçe Müftüsü Haki ÖZGÜL tarafından sofra duası okundu. Ardından konuşmalara geçildi. İlk olarak yoğun programı nedeniyle iftara katılamayan Ak Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih CORA tarafından gönderilen mesaj okundu.

Programda davetlilere seslenen Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. İlyas ÜN “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazanı Şerif ayına bizleri ulaştıran Mevlamıza sonsuz şükürler olsun. Ramazan ayında tutmuş olduğumuz oruçlarımızı ve yapmış olduğumuz ibadetlerimizi Mevlam kabul eylesin. Bu güzel akşamda kıymetli şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve öğrencilerimiz ile birlikte iftar yapmanın mutluluğu içinde olduğumuzu ifade etmek isterim. Şehit ve gazilerimizin bizim için, ülkemiz için yaptıkları fedakârlığın, ödedikleri bedelin büyüklüğünü ifade etmeye kelimeler yetmez. Milleti, bayrağı, vatanı ve devleti için canlarını feda eden bir gül bahçesine girercesine kara toprağa düşen tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Şehitlerimizin ailelerine, yakınlarına da sabrı cemil niyaz ediyorum. Vatanımızı, istiklalimizi, birlik ve beraberliğimizi canları pahasına savunan, bu kutlu mücadele sırasında yaralanan, sakatlanan tüm gazilerimize şükranlarımızı ifade ediyorum” dedi.

Müdür ÜN, konuşmasının devamında “Ramazan; sevgidir, samimiyettir, paylaşımdır. Bizler, birbirimize tebessüm etmeyi unutmadan, birbirimizi kırmadan, birbirimize saygı ve sevgi göstererek bu manevi ayın ikliminden en azami şekilde istifade edebiliriz. Unutmayalım ki, millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe her geçen gün daha da güçleneceğiz. Birlik ve beraberlikten bahsettik, bu akşamki birlikteliğimizi sağlayan Tonya Kaymakamımız Sayın Osman SAYILIR beyefendiye teşekkür ediyorum. Yüksekokulumuzun gelişmesinde katkı sağlayan ve her zaman yanımızda olan Rektörümüze, Rektör Yardımcılarımıza, Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. İlçe bazında yaptığımız etkinlik ve programlarda destek veren paydaşlarımıza/kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Bu akşamki iftarda bizleri yalnız bırakmayan siz değerli misafirlerimize, şehitlerimizin kıymetli ailelerine, gazilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Adnan BAKİ yaptığı konuşmada, yüksekokulun kuruluş aşamasında vermiş oldukları emeklerinin neticesinde böyle güzel bir eser ile karşılaşmış olmaktan gurur duyduklarını ifade etti. Katkılarından dolayı son üç belediye başkanına ve Osman BEŞEL’ e teşekkür etti.

Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Atilla ÇİMER yaptığı konuşmada, “Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU hocamızın sizlere selamlarını getirdim. Yüksekokulumuzu daha ileri taşıyabilmek için Üniversite olarak elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Trabzon Üniversitesi’nin dört başı mamur diyebileceğim bir okulu varsa o da Tonya Meslek Yüksekokulu’dur. Yüksekokulumuzun bugünlere gelmesinde emeği olan, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe Kaymakamı Osman SAYILIR yaptığı konuşmada, “Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah tutmuş olduğumuz oruçları, yapmış olduğumuz ibadetleri kabul etsin” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TONYA, MYO, İFTARDA, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı