Haber Detayı
01 Mayıs 2019 - Çarşamba 17:57 Bu haber 2375 kez okundu
 
TONYA'DA TURİZM ZİRVESİ
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve mülki idare amirleri Tonya’daki turizm alanlarında incelemeler yaptılar
- Haberi
TONYA'DA TURİZM ZİRVESİ

 

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon’un ilçelerinin kaymakamları ve mülki idare amirleri, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel ve AK Parti Tonya İlçe Başkanı Cafer Köroğlu turizm sezonu öncesinde Tonya’daki Kadıralak Yaylası, Canikdere Şelalesi, Veli Tepesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Atilla Ataman tarafından Kalıçam-Erikbeli Yaylası’nda yaptırılan Turizm Tesisi ve Barak Göleti’nde incelemelerde bulundular.

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel Vali Ustaoğlu ve mülki amirlere gezilen yerlerle ilgili bilgi verdi. Kadıralak Yaylası’nda kemençe eşliğinde söylenen türkülere eşlik eden mülki idare amirler horonlar oynadı, insanlarla sohbet ettiler. Vali Ustaoğlu özellikle Mavi Yıldız çiçekleriyle ünlü Kadıralak Yaylası’nın bir doğa harikası olduğunu ifade ederek, bu sezon turizmin gözde yerlerinden olacağını söyledi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da Tonya’nın muhteşem güzelliklere sahip olduğunu ifade ederek, “Kadıralak Yaylası herkesin gelip görmesi gereken bir yer. Canikdere Şelalesi de yürüyüş yolu ile farklı bir kimlik kazanmış. Tonya turizmde fark oluşturabilecek değerlere sahip. Buradaki turizm potansiyelini iyi değerlendirmeliyiz” şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TONYA'DA, TURİZM, ZİRVESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı