Haber Detayı
19 Temmuz 2020 - Pazar 19:06 Bu haber 6383 kez okundu
 
Tonya 15 Temmuz'u Unutmadı
15 Temmuz hain darbe girişiminin büyük bir kahramanlık destanına dönüşmesinin 4. yıl dönümü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Tonya’da da çeşitli etkinlikler düzenlendi
YAŞAM Haberi
Tonya 15 Temmuz'u Unutmadı

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’ne karşı Aziz milletimizin onurlu duruşunun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferimizin 4. yılında, vatanımız, bayrağımız, ezanımız için canlarını feda eden Aziz şehitlerimiz Tonya'da  etkinliklerle  anıldı. 15 Temmuz günü Türk Milleti'nin varlığına, istikbaline darbe vurmak isteyenlere karşı çarpışan kahraman şehitlerimizi Tonya bu tarihi günde unutmadı.

 

Anma programı saat 12.00 'de şehitlerimiz için Mevlüd’ü Şerif okunması ile başladı.

13.00 'te şehit kabirleri ziyaret edildi.

20.30'da Törenlere Tonya Kaymakamı Osman Sayılır, Belediye Başkanı Osman Beşel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş, İlçe Emniyet Amiri Osman Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Vedat Polat, Tonya İlçe Müftüsü Haki Özgül, Tonya Adliyesinde görev yapan hakim-savcılar, KYK Yurt Müdürü Nezaket Tüfekçi Sabah, Tonya Muhtarlar Derneği Başkanı  Cemil Yılmaz, Tonya Meslek Yüksekokulu Müdürü İlyas Ün ve AK Parti Tonya İlçe Başkanı Cafer Köroğlu, daire amirleri ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleştirilen 15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü ile program  devam etti.  Yürüyüşün sonunda Tonya Kaymakamı Osman Sayılır ve Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel hitap ederek milli birlik vurgusu yaptılar.

BEŞEL: BU MİLLET DESTAN YAZMIŞTIR

 

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel de, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “15 Temmuz gecesi milletimizin ve devletimizin tarihi dönüm noktalarından birisidir. O gece milli iradeye kasteden ihanet çetesi FETÖ’ye karşı bu millet imanıyla, bayrağıyla, yüreğiyle bir destan yazmıştır. 15 Temmuz’da milletimiz tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Harbimizde, Malazgirt’te olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyerek bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Millet olarak 15 Temmuz’u, yaşadığımız ihaneti ve milletimizin kahramanlığını unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü tebrik ederken, 15 Temmuz Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de şükranla anıyorum.”

 

Tonya Kaymakamı Osman Sayılır, Şehitlerimizin aziz hatıralarına ve kanlarıyla müşerref kıldıkları bu topraklara sahip çıkmaya devam edeceklerini belirterek, “15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

 

CHP VE İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANLARI KATILMADI

 

Törenlere Tonya Kaymakamı Osman Sayılır, Belediye Başkanı Osman Beşel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş, İlçe Emniyet Amiri Osman Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Vedat Polat, Tonya İlçe Müftüsü Haki Özgül, Tonya Adliyesinde görev yapan hakim-savcılar, KYK Yurt Müdürü Nezaket Tüfekçi Sabah, Tonya Muhtarlar Derneği Başkanı  Cemil Yılmaz, Tonya Meslek Yüksekokulu Müdürü İlyas Ün ve AK Parti Tonya İlçe Başkanı Cafer Köroğlu, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. CHP Tonya ilçe başkanı Şuayip Aydın ve İYİ Parti Tonya İlçe Başkanı Ali Paşa Latifoğlu'nun 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne katılmadı. Millet olarak birlik ve beraberliğin ön plana çıktığı böyle önemli bir günde CHP ve İYİ Parti' nin temsilcilerinin yer almaması herkesin dikkatini çekti.

 

 KÖROĞLU: DİK DURUŞ VE DİRAYET İLE ENGELENMİŞTİR

 

AK Parti Tonya İlçe Başkanı Cafer Köroğlu, 15 Temmuz ülkemizin istiklalini, milletimizin istikbalini hedef alan hain bir işgal girişimi olduğunu ifade ederken, “Milletimizin inanç ve duygularını istismar eden FETÖ hain terör örgütü, demokrasimizi ve milli irademizi hedef almıştır. Bu örgütü hain darbe girişimi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve milletimizin dirayeti sayesinde engellenmiştir” dedi.

15 TEMMUZ’U UNUTTURMAYACAĞIZ

 

FETÖ ile mücadelenin ilk günkü kararlılıkla devam edeceğini dile getiren Köroğlu şöyle devam etti: “15 Temmuz’u hiçbir zaman unutmayacağız. Eli kanlı terör örgütü FETÖ’nün tüm uzantılarını devletimizin ve milletimizin içerisinden temizleyene kadar bu mücadelemizi aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. 15 Temmuz’u nesillerimize anlatmaya devam edeceğiz ve unutturmayacağız. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü münasebetiyle, şehit düşen kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yâd ediyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bilinmelidir ki, huzura, barışa ve umuda kasteden zalimler kendi yaktıkları ateşin kurbanı olacaklardır.”

 

22.30 'da Tonya Hükümet Konağı önünde sabahın ilk ışıklarına kadar süren Demokrasi Nöbeti tutulmaya başlandı. İlçe halkının nöbete olan ilgisi yoğundu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tonya, 15, Temmuz'u, Unutmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı