Haber Detayı
17 Temmuz 2017 - Pazartesi 20:06 Bu haber 4821 kez okundu
 
SKANDAL PAYLAŞIMA MUHTARDAN SERT TEPKİ
- Haberi
SKANDAL PAYLAŞIMA MUHTARDAN SERT TEPKİ

 

Tonya’nın Kalınçam Muhtarı Fazlı Baştan, 15 Temmuz darbe kalkışmasının yıl dönümünde sokağa inen vatandaşları ve mahalle halkını alaycı bir üslupla eleştiren İ.K adlı vatandaşa sert tepki gösterdi.


İlçemizde yayın yapan bir haber sitesinin imtiyaz sahibi İ.K. sosyal medya hesabından skandal bir paylaşıma imza attı. 15 Temmuz darbe kalkışmasının yıl dönümünde sokağa inen vatandaşları alaycı bir üslupla eleştiren İ.K söz konusu paylaşımında önce “15 Temmuz o sizin dediğiniz gibi... Bir Tonya atasözü şöyle der... "Siz ancak aldarsığız Fol muhtarını..." ifadelerini kullandı. Kısa bir süre sonra bu paylaşıma gelen yoğun tepkiler üzerine, İ.K paylaşımını “15 Temmuz o sizin dediğiniz gibi... Bir Tonya atasözü şöyle der... "Siz ancak aldarsığız ufak uşacukları..." şeklinde değiştirdi.
İ.K’nın bu paylaşımına sert tepki gösteren Kalınçam Mahallesi Muhtarı Fazlı Baştan, “Bu paylaşım sadece şahsımı değil temsil ettiğim tüm mahalle halkını son derece rencide etmiştir. Söz konusu yazıdan haberdar olduktan sonra ilgili kişiyi aradım ve mahalle halkı adına gereken tepkiyi gösterdim. Bu tür çirkin yakıştırmalar hiç kimseye yakışmayacağı gibi, ayrıca bu yazı ile 15 Temmuz kanlı darbe teşebbüsünün hafife alındığını ve hatta darbenin yıldönümünde sokağa çıkıp bu darbeyi nefretle kınadığını haykıran Tonyalılarla alay edildiğini de ifade ettim” dedi.


Muhtar Baştan şöyle devam etti: “15 Temmuz akşamı Tonya Kaymakamlığı’nın himayelerinde Tonya meydanında düzenlenen programda sokağa çıkan insanlar, demokrasilerine sahip çıkarak, hain FETÖ örgütüne tepki gösterdiler. Kur’an tilaveti dinleyerek, memleketin bölünmez bütünlüğü ve demokrasi için dua ettiler. İnsanların bu haklı tepkisini neden hazmedemiyorsunuz ve bu tepkiyi alaycı bir üslupla mahalle halkımı rencide eden aslı astarı olmayan sokak ağzı kelimeler ile neden ifade ediyorsunuz?”

Kaynak: Editör:
Etiketler: SKANDAL, PAYLAŞIMA, MUHTARDAN, SERT, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı