Haber Detayı
01 Mayıs 2020 - Cuma 02:01 Bu haber 4705 kez okundu
 
KORONA ZİRVESİ
Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı Trabzon’da alınan tedbirler, yürütülen çalışmalar ve süreçten etkilenen sektörlerin durumları ile ilgili koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.
- Haberi
KORONA ZİRVESİ

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Av. Salih Cora, Adnan Günnar ve Bahar Ayvazoğlu, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, Sivil Toplum Kuruluşları’nın temsilcileri ve bürokratlar katıldı.

Toplantıda Vali İsmail Ustaoğlu ve İl Sağlık Müdürü Hakan Usta şehirdeki vaka sayıları, alınan tedbirler ve bu kapsamdaki uygulamalara yönelik sunum gerçekleştirdiler. Ardından Milletvekilleri ve sektör temsilcileri görüşlerini dile getirdi, öneri ve taleplerini iletti.

TBMM Çevre Komisyonu Bakanı Muhammet Balta, “Önce bu salgının üstesinden geleceğiz. Bunu yaparken de ekonomimizi, üretimimizi ayakta tutacağız. Yaşanan bu zorlu süreci birlik, beraberlik, işbirliği ve dayanışma anlayışıyla aşacağımıza inanıyoruz” dedi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora ise, “Milli birlik ve beraberlik duygularımızın pekiştiği, milli seferberlik ruhu ile hareket ettiğimiz, dünyaya örnek olduğumuz bir süreci yaşıyoruz. Devletimiz bütün imkanları ile milletimizin yanındadır. İnşallah kısa sürede bu süreci atlatırız, hasar tespitini yaparız, yaraları sararız. Türkiye bu konuda, kararlı ve güçlü olduğunu attığı adımlarla göstermektedir. Sürecin başından beri tedbirlerin koordineli ve titiz bir şekilde uygulanması için büyük bir mücadele ortaya koyan Sayın Valimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Sağlık Müdürümüze ve bütün paydaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Milletvekili Bahar Ayvazoğlu da, “Covid-19 Salgınıyla Mücadele kapsamında şehrimizin mevcut durumunun ve bir takım sektörlerde yaşanan/yaşanması muhtemel sorunların ve çözüm önerilerinin tüm paydaşlarıyla ele alındığı çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik” dedi.

 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de koronavirüse karşı belediyeler olarak yağtıkları mücadeleler ile ilgili bilgi verirken, bundan sonraki süreçte yapılması gerekenler ile ilgili düşüncelerini dile getirdiler.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KORONA, ZİRVESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı