Haber Detayı
21 Mayıs 2019 - Salı 16:41 Bu haber 2884 kez okundu
 
KADIRALAK YOLUNDA SONA DOĞRU
Kadıralak Yaylası'nın Türkiye'nin 223. Tabiat Parkı ilan edilmesi üzerine yaylanın ziyaretçi sayısı arttığı gibi Tonya turizminde de hareketli günler yaşanıyor.
- Haberi
KADIRALAK YOLUNDA SONA DOĞRU

Kadıralak Yaylası'na ulaşım sağlayan Yeni Mahalle yolunun yapımı AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora'nın girişimleriyle 'Yeşil Yol' kapsamında çıkartılan ödenekle devam etmektedir. 

 

Yine aynı yaylaya ulaşımın sağlandığı Karşular Mahallesi güzergahındaki yolun büyük bir kısmı da Yatırım İzleme Koordinasyon Merkezi'ne çıkarılan ödenekle geçen yıl tamamlanmıştı. Ancak Karşular Mahallesi üzerinden Kadıralak Yaylası’na giden yolda eksik kalan 600 metre uzunluğundaki yol da AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora’nın girişimleri sonucunda Trabzon Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından yeniden ihale edilmesi sağlandı. Bunun üzerine eksik kalan 600 metrelik kısmın betonlama çalışmalarına başlanıldı. 

 Hızla devam eden yol çalışmaları tamamlandığında Tabiat Parkı ilan edilen Kadıralak Yayalası'nın ulaşım sorunu sona erecek. Bu şekilde yerli ve yabancı turistlerin ziyaretlerinde yaşanan ulaşım sorunları da giderilmiş olacak. 

Bu konuda Tonya'nın Sözü'ne  açıklama yapan AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, "Hizmetlerimiz hızla devam etmektedir. Kadıralak Yaylası'nı önce Tabiat Parkı ilan ederek koruma altına aldık. Şimdi ise altyapı hizmetlerini tamamlıyoruz. Kadıralak Tabiat Parkı Gelişim Projesi ile bu doğa harikasının dokusunu bozmadan turizmdeki cazibesini arttıracağız. Kadıralak'ta kır evleri, kır lokantası, kır kahvesi, piknik alanları, çadırlı kamp alanı, manzara seyir terasları, yürüyüş yolları, gölet projesi ve butik otel olacak. Kalınçam Göleti ve Kadıralak Tabiat Parkı gibi turizm destinasyonlarının tamamlanmasıyla ilçemizi daha çok yerli ve yabancı turist ziyaret edecek. Yayla turizmi ile bölgenin gelişimine, sosyal ve ekonomik yapısına da katkı sağlamak istiyoruz” dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KADIRALAK, YOLUNDA, SONA, DOĞRU,
Yorumlar
Haber Yazılımı