Haber Detayı
10 Mart 2019 - Pazar 21:11 Bu haber 10000 kez okundu
 
İŞTE TONYA'NIN HİZMET EKİBİ
Cumhur İttifakı Tonya Belediye Meclis Üyesi Aday Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi
GÜNDEM Haberi
İŞTE TONYA'NIN HİZMET EKİBİ

Toplantıya AK Parti Trabzon Milletvekili Avukat Salih Cora, AK Parti Tonya Belediye Başkan Adayı Osman Beşel, eski Meclis üyeleri, yeni Meclis Üyesi Adayları, AK Parti ve MHP'nin teşkilat mensupları ve partililer katıldı. Tonyalı hemşehrileri Tonya'nın evladı Milletvekili Salih Cora'ya büyük sevgi gösterisinde bulundu.

Toplantıda mevcut Belediye Meclis üyelerine plaket verilirken, yeni dönemde Meclis üyeliğine aday olan kişiler de tek tek davetlilere tanıtıldı. Her biri vizyonlu, donanımlı Belediye Meclis üyeleri şu isimlerden oluşuyor:

 

Murat Güney (Mühendis), Ahmet Seyit Alışkan (Emekli Astsubay), Ahmet Esmer (Öğretmen), Mehmet Emin Birinci (İnşaat Teknikeri), İsmail Turan (Serbest Meslek), Özlem Bahadır (Öğretmen), Ömer Tan (Harita Mühendisi) Tahsin Aslan (Emekli), Ahmet Birinci (Mimar), Ahmet Beşel (Şoför), Serpil Çakıroğlu (Esnaf).

İLÇEMİZ İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ

 

Toplantıda partililere seslenen Belediye Başkan adayı Osman Beşel, "Hayatım boyunca her zaman Tonyamıza hizmet etmeye çalıştım. Belediye başkanı olduğum dönemde de Sayın Vekilimiz, bu yörenin evladı Salih Cora ile buraya çok önemli hizmetler götürdük. Sayın Vekilimizle Tonya'nın geleceği için büyük bir mücadeleler verdik. Tonya'ya yapılamayanı yaptık. Belediye'nin bir kuruşunu boşa harcamadım. 1 lira ile 10 liralık işler yapmaya çalıştım. Kişi ayırt etmeksizin her hemşehrimize eşit mesafede olduk. Hepsinin derdi ile dertlendik, mutlu günlerinde yanlarında olduk. Tonya'mıza çok önemli projeler yaptık. Bunlara yenilerini eklemek istiyoruz. Eski belediye meclisi arkadaşlarımıza da hizmetleri için çok teşekkür ediyoruz. Şimdi bayrak yarışını alan genç ve dinamik bir ekip ile güzel işler yapmaya talibiz" şeklinde konuştu.

BAYRAM GİBİ MUTLU OLUYORUM

 

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora da yaptığı konuşmada, "Çok güzel bir havada gerçekleşen aday tanıtım toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Buraya her geldiğimde bir bayram sevinci büyük bir heyecan yaşıyorum, mutlu oluyorum. Burası benim ata yurdum. Burada bulunmaktan, Tonya’ya hizmet etmekten, hemşehrilerimin emrine amade olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum. Burada bir milletvekili olarak bulunuyorsam sizin katkılarınız, emekleriniz, gayretleriniz ve dualarınız sayesindedir. Allah hepinizden razı olsun" dedi.

OSMAN BEŞEL OLMASAYDI OLMAZDI

 

Osman Veşel'in Tonya için bir şans olduğunun altını çizen Cora şöyle devam etti: "Osman Beşel'in hizmetlerinin yanı sıra en önemli özelliği; ahlakı, dürüstlüğü, samimiyeti, gayreti ve adaletli olmasıdır. Hizmetleri daim olsun inşallah. Başkanımız halka hizmet hakka hizmettir düsturu ile her bir mahalleye ve her bir hemşehrisine hizmet etmeye çalışmıştır. Tonya’ya hizmet getirmek için büyük bir gayret ortaya koyuyor. Onunla Tonya’da ilkleri gerçekleştirdik. Osman Beşel olmasaydı buraya hizmetleri tek başıma getiremezdim. İşin mutfağında o var. O projeleri hazırlıyor, biz de hizmeti koparmak için mücadele ediyoruz. Neredeyse Osman Beşel olmasaydı olmayacaktı diyebileceğimiz hizmetleri var Tonya'da."

 

PROJELER DURMADAN DEVAM EDECEK

 

Yapılan hizmetlerle ilgili de bilgi veren Cora şöyle devam etti:

 

" 84 milyon TL’ye İskenderli-Tonya yolunun ihalesini yaptık ve çalışmasına başlandı. Tonya güneye doğru sıkışmış, çıkmaz sokak olarak nitelendirilebilecek durumdaydı. Artık Tonya-Kürtün arası karayolları ağına alındı, haritası çıkarıldı, ihalesi yapıldı. Önümüzdeki yıl yapımına başlanacak. Bu bizim için vizyon projesidir. Yonya çayırbağı Düzköy yolunu yeniden güçlü bir firmaya vereceğiz ve bu yolu da hızla bitireceğiz. Başkanımız burada 100 km beton yol yapmıştır. Önümüzdeki dönemde 100 km daha yol yapmayı planlıyoruz. Canikdere şelalesi Tonya’yı dünyaya tanıtacak bir projedir. Adı vardı gören yoktu. Güzel bir hizmet oldu. Yeni dönemde doğalgazı Tonya’ya kazandırmanın gayreti içerisinde olacağız. Cumhurbaşkanımızın de mitingde söylediği gibi 50 yataklı modern devlet hastanesi 100 yatak kapasitesine çıkarılacak şekilde bu sene yapımına başlanacaktır."

ÇOK UYUMLU BİR ÇALIŞMA YAPTIK

 

Başkan Osman Beşel ile çok uyumlu bir çalışma yaptıklarını dile getiren Cora sözlerini şöyle tamamladı:"Tonya Süt konusunda biz bütün bedenimizi taşın altına koyduk. Tonya Süt Tonya'lının seçim projesi değil geçim projesidir. Burayı seçim malzemesi olarak asla kullanmayız. 200 dönümlük bir yer bulabilirsek Hayvancılık, İhtişsas ve Sanayi Bölgesi için bakanlıktan yer bulmamızı söylediler. Yer sorununu çözersek Hayvancılık İhtisas ve Sanayi Bölgesi’ni bu yörenin diğer ilçeleri ile entegre bir şekilde yapmayı planlamaktayız" diye konuştu. 

 

GENÇ VE DİNAMİK BİR MECLİS LİSTESİ

 

Cora sözlerini şöyle tamamladı:

 

"Mevcut değerli meclis üyelerimizde çok değerli çalışmalar yaptık. Onlarla devam edilmemesi konusunda iyi ya da kötü çalıştılar anlamı çıkarılmasın. Siyasette yenilenmek vardır. Daha fazla isim yetiştirmeliyiz. Gençlerimize ve yeni meclis üyesi arkadaşlara çok güveniyoruz. Gecelerini gündüzlerine katarak Tonya’ya önemli hizmetler getireceklerine inanıyoruz. Tonyaya hizmet yakışıyor, Tonyalı yağılan hizmeti unutmuyor. Burada vefalı insanlar vardır. Her gittiğimiz yerde onların duası ile karlıaşıyoruz. Allah onlardan razı olsun. Gazamız mübarek olsun."
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞTE, TONYA'NIN, HİZMET, EKİBİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı