Haber Detayı
20 Mart 2020 - Cuma 23:50 Bu haber 2789 kez okundu
 
HALK PAZARI AÇILMAYACAK
Dünya’yı tehdit eden ve ülkemizde de de seferberlik ilan edilen Koronavirüs salgını ile ilgili Tonya’da da önlemler alınmaya devam ediliyor.
- Haberi
HALK PAZARI AÇILMAYACAK

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel alınan tedbirlerle ilgili bilgi verirken, bu salgın hastalıktan korunma tedbirleri kapsamında Cumartesi günleri ilçede açılan halk pazarının salgın nedeniyle açılmayacağını açıkladı.

Çin’den başlayarak tüm dünyayı tehdit eden salgından vatandaşları korumak, salgının yayılmasını engellemek ve insanların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı gerekçesi ile umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin İçişleri Bakanlığı tarafından geçici süreliğine kapatıldığını ifade eden Başkan Beşel, “Bu süre içerisinde vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evlerinden dışarı çıkmamaları gerektiği duyurulmuştur. Ancak vatandaşlarımızın sokaklarda, caddelerde bir arada çok yakın bir mesafede dolaşarak sohbet ettikleri görülmüştür. Salgından vatandaşlarımızı korumak, salgının yayılmasını engellemek için vatandaşlarımızın zaruri ihtiyaçları dışında evlerinden dışarı çıkmamaları gerektiği, resmi kurumlar tarafından bildirilen talimatlara uymaları ve gerekli tedbirlerin alınması hususunda hassasiyet göstermeleri önemle rica olunur” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HALK, PAZARI, AÇILMAYACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı