İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
06 Eylül 2021 - Pazartesi 14:20 Bu haber 2527 kez okundu
 
- Haberi

Tonya’nın Melikşah Mahallesi’nde 2020 yılının sonunda hizmete sunulan Güneş Enerjisi Santralinin (GES) kazancı belli oldu.

 

Ruj tepesindeki 16 dönümlük alana kurulan ve yıllık 1 milyon TL’lik elektrik tasarrufu sağlaması hedeflenen GES’in şimdiye kadar ki kazancının 100 bin doları geçtiği öğrenildi.

 

Tonya’da Temmuz ve Ağustos ayında yaşanan yoğun sisli ve yağmurlu havalara rağmen elde edilen kazanç bir hayli memnuniyet yaratırken, santralin taksidini ödeyebilecek bir kazanç elde ettiği belirtildi.

 

Güneş Enerji Santralinde bir hayal kırıklığı yaşamadıklarını ifade eden Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, “Şu ana kadar GES’in geliri 101 bin doları geçti. Borcunun taksidini ödeyebilecek durumda. Eğer Temmuz ve Ağustos ayında yoğun sisli günler yaşamasaydık daha fazla bir kazanç elde edecektik. Ona rağmen GES’in günlük 200-300 hatta 400 doları bulan bir kazancı oldu. GES’le ilgili hayal kırıklığı söz konusu değildir. Eğer GES’in borcu olmasaydı 1001 bin dolarımız olacaktı.” ifadelerini kullandı. 


Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı