TONYA
TONYA'YI YASA BOĞDU
RADYOCU AHMET EŞİNİ KAYBETTİ
RADYOCU AHMET EŞİNİ KAYBETTİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
07 Ekim 2020 - Çarşamba 16:22 Bu haber 4525 kez okundu
 
- Haberi

Karadeniz Bölgesi’nin ve Tonya'mızın en önemli değerlerinden olan Tonya Süt’e Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından destek geldi. DOKA ve Tonya Belediyesi arasında yapılan “Tonya Süt Üreticisine gidiyor” projesi ile Tonya Süt Fabrikasına, süt toplaması için 3 Süt Toplama aracı verilecek.

 

Projenin detaylarını sosyal medya hesabından paylaşan Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, “DOKA ve Tonya Belediyesi arasında yapılan anlaşma ile ''Tonya Süt Üreticisine Gidiyor Projesi'' kapsamında Tonya Süt Fabrikamıza 3 süt toplama aracı alınarak yağ oranı yüksek süt toplama noktasında fabrikamızı güçlendireceğiz. Alınan araçlarla yapılacak olan süt toplama çalışması sayesinde üreticimize litre başına daha yüksel bedel ödeme imkanı da sağlayacaktır. İlçemize, üreticimize hayırlı olsun.” dedi.

 

Tonya Süt Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanvekili Yunus Tekin Baki ise “Belediye Başkanımız Osman Beşel’in başından beri gelen süreçte bizlere verdiği desteğin sonu yoktur. DOKA Projesi sayesinde kanayan yaraya parmak basıldı. Artık Tonya Süt, kendi sütünü istediği yerden alabilecek güce kavuşmuştur.” dedi.

 

DOKA tarafından Tonya Belediyesine verilecek olan 3 aracın kullanımını Tonya Süt gerçekleştirecek. Araçların maliyeti ise DOKA tarafından karşılanacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı