TONYA
TONYA'YI YASA BOĞDU
RADYOCU AHMET EŞİNİ KAYBETTİ
RADYOCU AHMET EŞİNİ KAYBETTİ
Haber Detayı
30 Eylül 2020 - Çarşamba 11:06 Bu haber 2870 kez okundu
 
- Haberi

Düzköy-Tonya-Beşikdüzü kara yolu çalışmaları tam gaz devam ediyor. Tonya’nın çehresini değiştirecek 14 km’lik yolda 5 ayrı noktada çalışmalar sürüyor. Büyük bir kısmı tamamlanan yolda 4 km’lik bir mesafenin kaldığı bunun da 2021’in sonuna kadar yetiştirileceği ifade edildi.

 

5 ekibin hummalı bir çalışma yürüttüğü yolda 4 kato, 5 kamyon ve bir de fore kazık makinesi çalışıyor. Acısu, Peza ve Karşular Mahallesi Korkmazlı Mevkiilerinde devam eden çalışmaları AK Parti Tonya İlçe Başkanı Cafer Köroğlu ve yardımcısı Hasan Kurt yakından takip ediyor.

 

Şantiye alanını her gün ziyaret eden Başkan Köroğlu, “14 km’lik yolun 10 km’sini tamamladık.  4 km’lik bir kısım kaldı.  5 noktadan çalışmalar devam ediyor. Buradaki çalışmalar hakkında her gün bilgi alıyoruz. 2021 sene sonunda Allah’ın izniyle araçlarımızla yoldan geçeceğiz” diye konuştu.

 

Öte yandan AK Parti Tonya İlçe Teşkilatı 7. Olağan Kongresi’nde konuşan AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Tonya’ya yapılan hizmetleri örnek göstererek 2006 yılında başlanan ancak bir türlü tamamlanamayan yolla ilgili “Çayırbağ Tonya yolunun biteceğine inanıyorsunuz değil mi? Görüyorsunuz yapılan yatırımları… İlk kez ben de biteceğine inanmaya başladım. Çalışan herkesi tebrik ediyoruz.” şeklinde konuşmuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı