Yazı Detayı
20 Ekim 2019 - Pazar 21:28 Bu yazı 2091 kez okundu
 
TONYA VEKİLİNE MİNNETTAR…
Hasan Bahadır
 
 

O tam anlamıyla bir Tonya sevdalısı… O tam anlamıyla bir Trabzon sevdalısı…


Milletvekili seçildiği günden beri Trabzon’umuzun bütün ilçelerini, mezralarını ve yaylalarını karış karış gezerek vatandaşların sorunlarını dinleyen, mutluluklarına ortak olan, cenazelerinde acılarını paylaşan, davetli olduğu her programa fırsat buldukça iştirak eden, kısacası Trabzon-Ankara arasında mekik dokuyan, neredeyse zamanının tamamını halka hizmet etmeye adayan Milletvekilimiz Sayın Salih Cora’dan bahsediyoruz.


Milletvekilimiz Sayın Cora’nın, ilçemizin olmazsa olmazlarından birisi olan yüksekokulu için verdiği mücadeleden bahsetmek istiyorum. Aslında Tonya ilçemizde Meslek Yüksekokulumuzun açılması için ne mücadeleler verildiğini herkes çok iyi biliyor.
Bunları tekrar anlatmaya gerek yok. Emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun.


Bu okulumuzun açılması kadar yaşatılması da çok önemli idi. Biliyorsunuz yüksekokulumuzun bir yurt problemi vardı.
Üç bölümlü yüksekokulumuzda öğrencilerimizin rahat etmesi için Milletvekilimiz Salih Cora bütün imkanları seferber etti ve bütün kız öğrencilerimizin yeni bir yurda yerleştirilmesini sağladı. Erkek öğrencilerimiz ise belediyemiz tarafından tahsis edilen otelin yurda dönüştürülmesiyle sıcacık bir yuvaya kavuştu. Böylece hem kız öğrencilerimizin hem de erkek öğrencilerimizin yurt sorunu çözülmüş oldu.


Ülkemizin dört bir tarafından gelen öğrencilerimiz ve öğrenci velilerimizin mutluluğu gerçekten görülmeye değer. Tabi ki bu vekilimiz Sayın Cora’nın sayesinde oldu.


Vekilimizin bu gayreti, bu azmi takdire şayan...
Bir ilçede bir yüksekokulun yaşayabilmesi için yurt şarttır. Yurt yoksa öğrenciyi o ilçede tutma şansınız zaten yoktur. Tonya ilçemizde yurt sorunu çözülemeseydi belki de okulumuz kapanacaktı. Yurdu olmayan okulu hangi öğrenci tercih eder ki...


O yüzden vekilimizin hakkını teslim edelim. Kendisine bir Tonyalı olarak, bir gazeteci olarak ne kadar teşekkür etsek azdır.
Tonya’ya yapılan ve yapılması planlanan her yatırımın altında vekilimizin imzası var.


Şunu da burada hemen belirtmek isterim ki, vekilimiz Sayın Cora sadece Tonya’nın değil diğer ilçelerimizin yatırımları için de büyük emek harcıyor, mücadele ediyor. İlçeler arasında da hiçbir zaman ayrım yaptığını görmedik. Zaten hangi ilçeye gitse kendisine gösterilen sıcak ilgiden bunu gayet net olarak görüyoruz. Tüm ilçelerimiz için elinden gelen gayreti gösterdiğine de inanıyoruz. Vekil dediğin de böyle olmalı zaten.


Vekilimiz Sayın Cora, bu gayreti, bu çabasıyla gönül kazanmaya devam ediyor.
Tüm samimiyetimle şu gözlemimi sizlerle paylaşmak istiyorum:
‘TONYALI VEKİLİNE MİNNETTAR…’

 
Etiketler: TONYA, VEKİLİNE, MİNNETTAR…,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı