Yazı Detayı
18 Mayıs 2021 - Salı 11:55 Bu yazı 942 kez okundu
 
ERMENİ LOBİSİ VE KUKLACIKLAR
TUNCAY BEŞEL
 
 

Tehcir Kanunu (Resmî adıyla Sevk ve İskân Kanunu) : 27 Mayıs 1915'te Osmanlı hükûmeti tarafından I. Dünya Savaşı'nda Osmanlı ordusu ile karşı karşıya gelebilecek iç unsurların savaş bölgelerinden uzak yerlere devlet eliyle gönderilmesi için çıkarılan göç kanunudur.

Bugün "Ermeni soykırımı"nı resmen tanıyan ülkeler: Almanya, Arjantin, Avusturya, Belçika, Bolivya, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Şili, Kıbrıs Rum Yönetimi, Çekya, Ermenistan, Fransa, Yunanistan, İtalya, Libya, Litvanya, Lübnan, Lüksemburg, Hollanda, Paraguay, Polonya, Portekiz, Rusya, Slovakya, İsveç, İsviçre, Suriye, Vatikan, Venezuela, Uruguay.

Siyaset yaparak, propagandist hamlelerle tarihi gerçekleri değiştirmeye çalışan kuklacıklar var.Ermenilere yönelik katliam iddialarını ‘SOYKIRIM’ diyen Ronald Reagan ‘dan 40 yıl sonra bu terimi kullanan ilk ABD Başkanı Joe Biden oldu. Kimi bunaklar tarihi arşivlere bile bakmadan tarihi gerçekleri saptırmaya çalışsalar da kendi utanılacak tarihlerindeki gerçekleri gizleyememişlerdir.

ABD; Vietnam’da 4 milyon, Kore’de 3 milyon, Kamboçya ve Laos’da 1 milyon, Afganistan’da 1,5 milyon , Irak’ta 1 milyon, Hiroşima ve Nagazaki’de350.000, İsrail’i destekleyerek Filistin’de 100.000 ‘den fazla müslümanı , Kızılderili yerlilerinden 15 milyon kişiyi katletmiştir.

Eski Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu;

"Başta ABD olmak üzere İngiltere, Fransa, Almanya, Milletler Cemiyeti arşivi, Rusya ve İran arşivlerinin tümünü baştan aşağıya taradık. 100 bin sayfadan fazla belge topladık bu bölgelerden. Elde ettiğimiz sonuçlar hiç de iddia edildiği gibi Ermenilerin katledilmiş olduğunu ortaya koymuyordu veya devlet eliyle bunun yapıldığını ortaya koymuyordu. Osmanlı yetkilileri, yollarda Ermenilere saldıran, mallarını gasp eden ve onları katledenleri de cezalandırmıştır. 1915'te 1673 kişi mahkemeye verilmiştir."

Halaçoğlu, 1914 ile 1922 arasında 518 bin Müslüman Türk'ün Ermeni çetelerce öldürüldüğünü ve hepsinin belgelerle ortaya konduğunu sözlerine ekledi.

 ABD ‘ nin soykırım demesi hiçbir yasal ve gerçekçi yönü yoktur. 1976 tarihli "Yabancı Egemen Bağışıklığı Yasası" Bu yasa kapsamında bir kişi ya da kurumun malına haksız yere el konulmasına karşı o kurumların ABD'de yargılanabileceği hükme bağlandı. Ancak bu yasa kapsamında "Bir kişi ya da kurum; o devletin vatandaşı olmayan birinin malına el koymuşsa" denildi. Buna göre; ABD'deki Ermenilerin Türk kurumları hakkında yargı yoluna gidebilmesi için, atalarının Osmanlı vatandaşlığından çıkarılıp, mallarına el konulmuş olmasını ispatlaması şart koşuldu.

İkinci yasa ise 2000 yılında ABD'nin Kaliforniya Eyaleti'nde "Poochigan Kanunu" adıyla kabul edildi. Bu kanunla "Ermeni soykırımı" mağdurlarının sigorta şirketlerini dava edebileceği hükme bağlandı.

 

Movsesiyan, Davoyan ve Bakalian davaları olarak uluslararası hukukta ve diplomaside ün kazanmış üç büyük davada Ermeniler, atalarının Osmanlı vatandaşlığından çıkarıldığını kanıtlayamadı. 2019'da üç dava da düştü, davaların tamamı zaman aşımına uğradı.

 

Velhasıl, kuklacıklar siyasi Show yapsa da , ermenive yahudi lobilerinin oyuncakları olsalar da  söylemlerinin hiçbir önemi yoktur.

Çünkü islam tarihinde ve şanlı tarihimizde hiçbir zaman bir soykırım yoktur.

 

 
Etiketler: ERMENİ, LOBİSİ, VE, KUKLACIKLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı