Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 15:29 Bu haber 5394 kez okundu
 
VE BEKLENEN İHALE YAPILDI
Tonya Devlet Hastanesi'nin ihalesi 30 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirildi. Şimdi ihalenin hangi firma tarafından alındığı büyük bir heyecanla beklenmeye başlandı
- Haberi
VE BEKLENEN İHALE YAPILDI

Tonya'da bir sorun daha çözüme kavuşturuldu. Tonya ilçe merkezinde bulunan Tonya Devlet Hastanesi, fiziki konumu ititbarı ile ihtiyaçlara cevap veremediği için yeni bir hastanenin yapılması ihtiyacı doğmuştu. Bunun üzerine harekete geçen AK Parti Trabzon Milletvekili Avukat Salih Cora, 9 bin 300 metre karelik bir arazinin kamulaştırılıp Sağlık Bakanlığı’na tahsis edilmesini, ardından yatırım programına alınmasını sağladı. Son olarak da herkesin merakla beklediği Yeni Tonya Devlet Hastanesi’nin ihalesi 30 Nisan 2019 tarihi itibarı ile gerçekleştirildi.

İhaleye çok sayıda firmanın katıldığı öğrenilirken, komisyonun değerlendirmesinin devam ettiği için ihalenin hangi firmanın kazandığı henüz belirlenmedi.

 

İhalenin kesinleşmesinden sonra sağlık bakanlığı tarafından yer teslimi yapılacağı ve hastanenin inşaatına başlanacağı belirtildi. Yapımının tamamlanmasının ardından ilçemiz modern bir devlet hastanesi kazanacak ve hemşehrilerimiz uzaklara gitmeden sağlık hizmeti alacaklar.

Hastanenin 50 yatak kapasiteli olacağı, ihtiyaç duyulması halinde de 100 yatak kapasitesine çıkarılabileceği belirtildi.

İhale ile ilgili konuşan AK Parti Trabzon Milletvekili Avukat Salih Cora, “Tonyalı hemşehrilerimize hastane için söz vermiştik. Ankara’da takipçisi olduk. Önce yatırım programına aldırdık ve son olarak da 30 Nisan 2019 tarihinde de Sağlık Bakanlığı tarafından hastane binamızın yapım ihalesi gerçekleştirildi” dedi.

 

Cora hastanenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederken, “Hastanemizin yatırım programına alınmasını ve yapım ihalesinin ivedilikle gerçekleştirilmesini sağlayan başta Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca Bey, olmak üzere ve bize bu konuda büyük destek veren İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Bey’e çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.


Kaynak: Editör:
Etiketler: VE, BEKLENEN, İHALE, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı