Haber Detayı
04 Haziran 2020 - Perşembe 21:45 Bu haber 4988 kez okundu
 
ÜRETİCİYE BÜYÜK JEST
Tonya Süt Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yunus Tekin Baki, dünya süt gününde kooperatif üyesi Tonyalı süt üreticilerini unutmadı.
- Haberi
ÜRETİCİYE BÜYÜK JEST

Kooperatif Başkan Vekili Yunus Tekin Baki yaptığı açıklamada;

Tonya Süt Kooperatifi Yönetim Kurulu olarak çalışmalarımıza aralıksız devam ediyor. Bugün dünya süt üreticileri günü. Tüm fedakar üreticilerimizin bu anlamlı gününü tebrik ediyorum.

Tonya süt Kooperatifi yönetimi olarak 17 ay önce devraldığımız fabrikamızın bugün itibariyle geçmişe ait tahakkuk eden tüm süt paraları ödenmiştir. Bu ödemelerin 1 Haziran dünya süt gününe denk gelmesi bizleri ayrıca mutlu etmiştir.

Çok Şükür üreticimize geçmişe ait tahakkuk etmiş herhangi bir borcumuz kalmamıştır. Bu tarihten sonra daha düzenli bir ödeme dönemini başlatıyoruz. Zira güncel borçları artık düzenli ödeyebilecek durumdayız.

Bu başarı kıymetli hemşehrilerimizin fabrikasına sonsuz güveninin tezahürüdür. Önemli bir başarıdır. Çünkü yıllardır sokaklardaki gündem geciken süt paraları konusudur. Yarım asırlık çınarı ayakta tutmak için gerek maddi gerek manevi destek veren laf değil iş üreten ve hizmet eden herkesten Allah razı olsun” dedi.

 

Daha yolun başı olduğunu vurgulayan Baki, “Gidilecek çok yolumuz ve yapılması gereken çok işimiz var. Şundan eminim ki gerek yönetim anlamında gerek proje anlamında bizlerden daha iyi işlere imza atacak kıymetli hemşehrilerimizin olduğuna inanıyorum. Bu bir bayrak yarışıdır Tonya Kooperatifi markamızı daha ileri taşıyacak herkese kapımız sonuna kadar açıktır.  Büyüklerimizin hepimize emanet ettiği bu değerli marka her şeyin üstündedir, kaç nesil sayesinde yetişmiştir, Tonya Kooperatifi bizim için mühimdir, onu korumalı, bugün olduğu gibi yarın da desteğimizi sürdürmeliyiz.

Gelinen süreçte tüm bu iyi sonuçlardan cesaret alarak geçmişteki şüpheli alacaklar üzerinden haksız bir şekilde üzerinize gelmeye çalışanlar olacaktır. Şunu herkes bilsin ki hakkı, hakkaniyeti, hukuku hiçe sayarak alaveralar daleveralarla üzerimize gelmeye çalışan hiç kimseye zırnık koklatmayız. tonyakoop ‘tan hiç kimse haksız yere bir çöp dahi alamaz. Biz gecemizi gündüzümüze katarak , işimizden, ailemizden fedakarlık yaparak buraya zaman ayırıyoruz. Bu koça çınarı yaşatmaktan başka gayemiz yoktur” diye konuştu. 

 

Fabrikanın düzelmesini istemeyenlerin niyetlerini bildiklerini ifade eden Baki sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurdukları tuzağa düşmeyeceğiz. Her türlü oyunu bozacağız, sabote etmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Biz burada olduğumuz müddetçe bu kararlı duruşu sergileyeceğiz. Ahlak, ilke, prensip ve maneviyatı önceleyerek kul hakkını gözeten bir yönetim anlayışı ortaya koyuyoruz. Tonya’nın bütün sütünü alacak sermayemiz vardır. Vekilimiz Sayın Salih Cora sağ olsun her zaman arkamızdadır. Tonya’nın bütün sütünü işleyip pazarlayacak pazarlama ağımız, kapasitemiz, potansiyelimiz mevcuttur. Biz hiçbir fabrika ile rekabet halinde olmayacağız. Güçbirliği içerisinde olacağız. Biz kooperatifiz. Kooperatif üyelerinizin üreticilerimizin hakkını hukukunu sonuna kadar savunacağız. Bu mücadelede Tonya halkının bizi yalnız bırakmayacağına inancımız tamdır."

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÜRETİCİYE, BÜYÜK, JEST,
Yorumlar
Haber Yazılımı