Haber Detayı
06 Haziran 2020 - Cumartesi 23:45 Bu haber 5007 kez okundu
 
TRABZONSPOR'U TONYALI AVUKATLAR MI SAVUNACAK?
UEFA'nın, finansal yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesiyle Trabzonspor'un Avrupa kupalarından bir yıl men edilmesine karar vermesinin yankıları sürüyor.
- Haberi
TRABZONSPOR'U TONYALI AVUKATLAR MI SAVUNACAK?

UEFA, bordo-mavili kulübün 2016'da yaptığı finansal fair play anlaşmasının kurallarını ihlal ettiği, 15 Ekim 2019 tarihine kadar istenilen şartları yerine getirmemesi halinde 2020-2021 ve 2021-2022 sezonlarında UEFA organizasyonlarına katılım hakkı kazanması halinde bunlardan birinden men edileceği belirtmişti.

 

Ceza karşısında, "UEFA verdiği kararla birlikte daha önce kendileriyle imzalamış olduğumuz uzlaşma anlaşmasına kulübümüzün uymadığı sonucuna varmıştır. Karara saygılı olmakla birlikte, kulüp avukatlarımızla yapmış olduğumuz değerlendirmede söz konusu karara katılmadığımızı özellikle vurgulamak isteriz.

 

UEFA’nın kararına karşı 10 gün içerisinde İsviçre’deki Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) itiraz edeceğiz" açıklamasını yapan Trabzonspor kulübü harekete geçti.

 

CAS avukatları ile ilgili olarak ciddi bir araştırmaya giren yönetimin, gerek Türk gerekse de yabancı avukatlarla temasa geçti.

 

Yönetim kurulu üyesi Tonyalı hemşehrimiz Av. Eda Lermi'nin yabancı avukatlarla bir araya gelerek ceza kararının Türkçe tercümelerini yaptırdığı ve detaylı incelemeler başlattığı öğrenildi.

 

Asbaşkan Mehmet Yiğit Alp'in de harekete geçerek CAS'a sunulacak olan savunma dilekçesinde hangi konular üzerinde durulması gerektiği konusunda şike davasının avukatları Tonyalı hemşehrimiz Nusret Yılmaz ve Erdem Egemen ile görüştüğü ve CAS'a sunulacak olan savunma iddia edildi.

 

Ayrıca Trabzonspor Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Av. Osman Cora'nın da göreve hazır olduğunu belirttiği öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TRABZONSPOR'U, TONYALI, AVUKATLAR, MI, SAVUNACAK?,
Yorumlar
Haber Yazılımı