İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 13:46 Bu haber 18452 kez okundu
 
TONYALI MERAL HEMŞİREDEN ANLAMLI ÇAĞRI
Trabzon KTÜ Farabi Hastanesi Hematoloji Onkooloji servisinde görevli Tonya'nın İskenderli Mahallesi'nden Hemşire Meral Bektaş sosyal medyadan yaptığı çağrıda Ramazan fitrelerinin onkoloji servisinde tedavi gören yardıma muhtaç hasta ve yakınlarına verilmesini istedi. Bektaş’ın bu çağrısı sosyal medyada binlerce kişi tarafından izlendi
- Haberi
TONYALI MERAL HEMŞİREDEN ANLAMLI ÇAĞRI

Karadeniz Teknik Üniversitesinde (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Hematoloji Onkoloji servisinden anlamlı bir çağrı geldi.  Hastanede yaklaşık 10 yıldır hemşire olarak çalışan Tonya'nın İskenderli Mahallesi'nden Meral Bektaş, yine hastanede hasta olarak kalan Hicran Yıldız’ın sosyal medya hesabından vatandaşlara bir çağrıda bulundu. Hicran’ın hastanede ki yaşamından anların paylaşıldığı hesaptan yayınlanan videoda Meral Hemşire vatandaşların Ramazan ayı dolayısıyla fitrelerini Hematoloji Onkoloji servisinde kalmakta olan ihtiyaçlı ailelere verilmesini istedi.

 

İlk olarak kendini tanıtan Meral Hemşire, "Sevgili arkadaşlar, sevgili dostlar. biliyorsunuz Ramazan geldi. Fitreler verilmeye başlanıyor. Ben Pediatri Hematoloji Onkoloji servisinde çalışıyorum.  10 yıldır buradayım. Burada ki hastalar gerçekten uzak illerden geliyor. Çünkü bu bölge civarında tek Hematoloji Onkoloji Servisi olan hastane burası. O yüzden çok uzak yerlerden gelenler var.  Burada kaldıkları süre en az 1 ay. Gerçekten hastalar anneleri, yakınları, fitrelerinize ihtiyaçları var. Lütfen fitrelerinizi hematoloji onkoloji servisinde yatmakta olan hastalara veriniz. Sizden ricam bu…” ifadelerini kullandı. Meral Hemşire’nin herkes tarafından takdir edilen bu çağrısı sosyal medyada binlerce kişi tarafından izlendi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TONYALI, MERAL, HEMŞİREDEN, ANLAMLI, ÇAĞRI,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı