Haber Detayı
26 Nisan 2020 - Pazar 18:12 Bu haber 6708 kez okundu
 
TONYALI HAFIZ KUR'AN YARIŞMASINDA
Tonya’nın Turalı Mahallesi’nden Murat Öztürk TRT’de yayınlanan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda dördüncü oldu.
- Haberi
TONYALI HAFIZ KUR'AN YARIŞMASINDA

Aynı zamanda Bursa’da Yedi Renkli Çınar Okulları’nda Din Kültürü öğretmenliği yapan Öztürk katıldığı yarışmadaki Kur’an tilaveti ile hem jüriden, hem stüdyodaki seyircilerden hem de ekran başında izleyenlerden takdir topladı.

Yarışmada Kasa Suresi’nin 83-87. ayetlerini tilavet eden Öztürk, yarışmanın jürileri Osman Egin’den 94, Dr. Mehmet Ali Sarı’dan 90, Halil Necipoğlu’ndan, 90 ve seyirci hocalarından da 86 puan aldı.

Toplam 360 puan alan Öztürk yarışmayı dördüncü olarak tamamladı.

Uzun yıllar Turalı Camii'nin İmam Hatip'i olarak görev yapan Halit Öztürk Hoca'nın torunu olan Murat Öztürk yaşadığı deneyimi anlatırken, “Herkes bir yarışmaya katılmak ister. Ben de bu yarışmaya katılmayı arzu etmiştim. İçimde hep katılma isteği vardı. Hem öğrencilerimizi teşvik etmek hem de rol model olmak için bu deneyimi yaşamak istedim. Yarışmaya 1500 kişi arasından seçildim. Aslında yarışma günü çok hasta idim. Ama yine de katıldım. O deneyimi ve ortamı teneffüs etmek çok güzeldi. Önümüzdeki yıl tekrar başvuracağım” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TONYALI, HAFIZ, KUR'AN, YARIŞMASINDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı