Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 12:54 Bu haber 5824 kez okundu
 
TONYALI BİNALİ YILDIRIM
Yazarımız Mehmet Cemal Öztürk, tarihi Tonya-Kürtün Yolu yatırımının mimarlarını yazdı...
- Haberi
TONYALI BİNALİ YILDIRIM

Şu sıralar memeleket ve aidiyet kavramları üzerinden derin bir siyasi propaganda faaliyeti yürütülüyor. Baştan söyleyeyim; niyetim bu değirmene su taşımak değil. Başlığa bakarak bu duyguya / kaygıya kapılanların da yolunu erkenden keseyim. Müsterih olsunlar.

 

Evet maksat hasıl olsun, muradım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimleri konuşulurken; Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkan Adayı Sayın Binali YILDIRIM’a ayrı bir pencere açmaktır.

 

“Binali Bey Erzincanlı, Tonya ile ne işi olur” diyenlerinizi duyar gibiyim. Bilinsin isterim ki Binali Bey iyi bir Tonyalıdır; o kadar ki Tonya’nın yollarını arşınlamadıysa da adım adım bilir. Bilhassa Denizcilik Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı döneminde Tonya’nın tüm yol ağını Milletvekilimiz Av. Salih CORA ile birlikte müteaddit defalar etüt etmişlerdir. Hele bir tanesi var ki asırlık projedir. Artık hepiniz biliyorsunuz; Evet, Tonya-Kürtün Karayolu’ndan söz ediyorum.

 

Bu süreci anlatmak benim boynumda bir vebaldir. Hangi mücadelelerin, uykusuz gecelerin, akıtılan terlerin, yoğun mesailerin sonucu bu kazanımın elde edildiğini Tonyalı hemşehrilerimiz canlı şahidinden dinlesin.

 

Mehmet Cemal Öztürk'ün yazısının tamamını okumak için aşağıdaki linke tıklayın...

http://tonyaninsozu.net/yazar-tonyalI-binali-yIldIrIm-217.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: TONYALI, BİNALİ, YILDIRIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı