Haber Detayı
27 Nisan 2020 - Pazartesi 23:50 Bu haber 10473 kez okundu
 
TONYA'YA ÇEVRE YOLU MÜJDESİ
Tonya'nın önemli bir ulaşım problemini ortadan kaldıracak olan Tonya - İskenderli Yolu'nun son durumu Tonyalıları memnun ediyor.
- Haberi
TONYA'YA ÇEVRE YOLU MÜJDESİ

Uzun yılların projesi olan yol, çeşitli nedenlerle gerekli ilerlemeyi kaydedememişti. AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora'nın özellikle ilgilendiği projenin ihalesi yapılmış ve geçen yıl çalışmalar başlamıştı. Projede yapılan bazı değişiklikler nedeniyle yol yapım çalışmalarına bir süre ara verilmişti. Tonya'yı İskenderli üzerinden Beşikdüzü'ne bağlayacak olan yolun Beşikdüzü - İskenderli aşaması bittiği yetkililerce bildirildi. İskenderli - Tonya arasındaki yolun yapım çalışmaları da başladı.

84 Milyon TL’ye ihale edilen İskenderli-Tonya güzergahının yüklenici firmasının Güçlü İnşaat Makine Sanayi A.Ş. olduğu ve kamulaştırma işlemlerinin büyük ölçüde tamamlandığı, yol yapım çalışmalarına başlanıldığı öğrenildi.

Tüm dünya gibi ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle yolun yapımını gerçekleştiren taşeron firma Se-Fa İnşaat Taahhüt LTD. ŞTİ.'nin çalışmalarına 32 personel, 7 iş makinesi, 5 kamyon ile başladığı belirtilirken, salgının geçmesinin ardından Tonya tarafından da çalışmalara başlanacağı ve çift taraflı bir çalışma yapılacağı ifade edildi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, “İlçemizin önemli bir ihtiyacına cevap verecek olan Tonya - İskenderli yolunun ihalesi 84 Milyon TL’ye yapıldı. Yol güzergahındaki kamulaştırma ve mülkiyet sorunları büyük ölçüde tamamlanmış ve yüklenici firma yolun yapım işine başlamıştır. Uzun yılardır yapımı tamamlanamayan Tonya-İskenderli & İskenderli-Beşikdüzü Karayolu inşallah ihale şartnamesinde belirlenen süre içerisinde tamamlanacaktır. Tonya-İskenderli Karayolu ile Tonya-Çayırbağı Karayolu’nun kesiştiği Tonya Süt Kooperatifi’nin bulunduğu noktadan Orta Mahalle güzergahını takip ederek Kalınçam Caddesi’ne ulaşması ile güzel ilçemiz Tonya, Çevre Yolu’na kavuşacaktır. Böylelikle büyük tonajlı araçlar ilçe merkezinden değil çevre yolundan geçecektir. Tonya - İskenderli Yolu'nu yapmakta olan firmanın yönetim kurulu başkanı olan Hüseyin Çelik'e verimli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Söz konusu yolun yapım ihalesinin gerçekleştirilmesinde büyük emeği olan bir önceki Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Mehmet Cahit Turhan Bey’e, aynı hassasiyeti gösteren yeni Bakanımız Adil Karaismaloğlu Bey’e ve hemşehrimiz Karayolları Genel Müdürümüz Abdülkadir Uraloğlu’na hemşehrilerim adına çok teşekkür ederim. Tonya'nın ciddi yatırımlar aldığı bir dönemi yaşıyoruz. Hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TONYA'YA, ÇEVRE, YOLU, MÜJDESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı