Haber Detayı
04 Mayıs 2020 - Pazartesi 01:49 Bu haber 4509 kez okundu
 
TONYA SÜT TAM GAZ
Covid-19 salgınına karşı millet olarak olağanüstü bir savaş verildiği ülkemizde işletmeler de büyük bir mücadele ortaya koyuyor.
- Haberi
TONYA SÜT TAM GAZ

Bu işletmelerden bir tanesi de Tonya Süt Kooperatifi…

Salgına karşı verilen mücadelede doğal ürünlerin öneminin ortaya çıktığı dönemde Tonya Süt Kooperatifi yönetim kurulu üyeleri ve çalışanları vatandaşlara doğal ürün desteği sağlamak için büyük bir mücadele ortaya koyuyor.

Gelinen süreçte yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Tonya Süt Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yunus Tekin Baki, “Ülke olarak çok zor ve yorucu bir süreçten geçiyoruz. Millet olarak büyük bir mücadele veriyoruz. Bu süreçte Kooperatif olarak biz de büyük bir gayretle çalışıyoruz. Üretimin kesintiye uğramaması, insanların coğrafi işaretli tereyağımıza ve doğal ürünlerimize rahat ve kolaylıkla ulaşması için çaba gösteriyoruz. Bu süreçte insanlar da beslenmesine dikkat ediyor, Tonya Süt’ün doğal tereyağı, yoğurdu ve diğer süt ürünlerini tüketiyor. Kısacası sağlıklı doğal besinleri tercih ediyor” dedi.

Üretim faaliyetleri ile ilgili de bilgi veren Baki, “Kış döneminde günlük 6 ile 7 ton arasında değişen bir süt alımı gerçekleştiriyorduk. İçinde bulunduğumuz bahar döneminde koronavirüs salgınına rağmen bu rakam 10 ile 12 ton arasına yükseldi. Steril ortamda hazırlanan ürünlerimiz, hijyen kurallarına maksimum özen gösterilerek, dezenfekte işlemi gerçekleştirilen araçlara yükleniyor ve sevkiyata çıkıyor. Çünkü insanların sağlığından da sorumluyuz. Buna karşılık halkımız da büyük bir teveccüh göstererek ürünlerimizi tüketiyor. Tereyağımız, ev tadındaki yoğurdumuz ve diğer ürünlerimiz halkımızın ilgisi ile karşılaşıyor” diye konuştu.

Bu süreçte, üreticilerin de mağduriyet yaşamaması için büyük özen gösterdiklerini kaydeden Yunus Tekin Baki sözlerini şöyle tamamladı: “Üreticilerimizin yem ve kepenk ihtiyacını karşılamaya da büyük özen gösteriyoruz. Hükümetimizin Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi sayesinde üretimimiz sekteye uğramadı. Bu sayede hem çalışanlarımız hem de üreticilerimiz sıkıntı yaşamadı. Devletimize ve devletimizin kontrolündeki bankalara desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: TONYA, SÜT, TAM, GAZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı