Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 02:16 Bu haber 4380 kez okundu
 
TONYA SÜT'E 1 ÖDÜL DAHA
Tonya Süt Kooperatifi Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon Ticaret Borsası ve Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından Ekonomiye değer katanlar ödülüne layık görüldü
- Haberi
TONYA SÜT'E 1 ÖDÜL DAHA

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon Ticaret Borsası ve Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen Trabzon Ekonomisine Değer Katanlar Ödül töreni geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Törene Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Adnan Günnar, Salih Cora ve Bahar Ayvazoğlu katıldı. TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, TTSO Meclis Başkanı M. Şadan Eren, Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk, milletvekilleri, bölge-oda borsa başkanları, protokol üyeleri ve iş dünyası temsilcileri katıldı.

Törende Tonya Süt Kooperatifi oda üyeliğinde 50 yılı geride bırakanlar ödülüne layık görüldü. Kooperatif adına ödülü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yunus tekin Baki ve Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Han Cora aldı. Baki ve Cora’ya ödülü Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Mehmet Cahit Turhan ve AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora verdi.

Tonya Süt Fabrikası 1969 yılında üç bin üye ile kurulmuştur. Tonya Süt Kooperatifi, Osmanlı Salnamesi'ne konu olan ve 2017'deki 'Türkiye Kültür Oscarları Yarışması'nda birinci seçilerek, coğrafi işaretle tescillenen tereyağıyla ünlü ilçemizin en önemli markasıdır.

 

TONYA’NIN ORTAK PAYDASIDIR

Tonya Süt Kooperaatif Başkan Yardımcısı Yunus Tekin Baki yaptığı konuşmada, “Tonya Süt Kooperatifimizin 50. Yılına özel plaketini Tonyalı hemşehrilerimiz adına aldık. Fabrikamızın kuruluşundan bugüne kadar emek veren herkese saygı ve sevgilerimizi sunar, Bakanımız Sayın Mehmet Cahit Turhan Bey’e, Milletvekilimiz Sayın Salih Cora Bey’e, Valimiz Sayın İsmail Ustaoğlu Bey’e ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Suat Hacısalihoğlu Bey’e teşekkür ederiz. Bu kooperatif Tonya’nın ortak paydasıdır. Çok zor bir dönemde görevi devraldık. Üreticilerimiz buraya sahip çıkmalı” diye konuştu.

 

SAHİP ÇIKILIRSA NİCE 50 YILLARI KUTLARIZ

Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Han Cora da, “Üreticilerimiz kooperatife sahip çıkarsa nice 50 yılları daha görürüz. Tonya Süt Fabrikası’nın geleceği Tonya halkının vereceği desteğe bağlıdır. Üreticilerimizden yardım ve destek bekliyoruz. Kooperatifimizi bu ödüle layık gören herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca destekleri için Milletvekilimiz Sayın Salih Cora’ya ayrıca teşekkür ediyoruz” şeklinde ifadeler kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TONYA, SÜT'E, 1, ÖDÜL, DAHA,
Yorumlar
Haber Yazılımı