Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 21:52 Bu haber 4656 kez okundu
 
TONYA MYO’DAN BÜYÜK ATILIM
Son yıllarda gösterdiği atılımlar, yaptığı akademik ve sosyal faaliyetler ile adından sıkça söz ettiren Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu’ndan bir güzel haber daha geldi.
- Haberi
TONYA MYO’DAN BÜYÜK ATILIM

Yüksekokul bünyesinde bulunan Sağlık bakım Hizmetleri Bölümü Evde Hasta Bakımı Programına öğrenci alımı için YÖK’ten onay geldi. YÖK’ten gelen yazıda, Tonya Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan Evde Hasta Bakımı Programına 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren 40 öğrenci alımı yapılması uygun görülmüştür denildi.

Trabzon Üniversitesi’nin sağlığa açılan kapısı konumunda olan, emin adımlarla ilerleyen ve yükselişini sürdüren Tonya Meslek Yüksekokulu, “Evde Hasta Bakımı Programı” ile birlikte program sayısını 4’e çıkarmış oldu.

Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. İlyas ÜN; “Uzun zamandır beklediğimiz hayalimizin gerçekleşmiş olmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Yüksekokulumuz, 3 program ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmekteydi. Bizler de açık durumda bulunan fakat öğrenci alımı yapılmamış olan Evde Hasta Bakımı Programı’nın faaliyete geçirilmesi için dosya hazırladık. Konu Üniversitemiz Senatosunda görüşüldükten sonra, dosya YÖK’e gönderildi. YÖK’te yapılan değerlendirmeler neticesinde, olumlu cevap geldi. 2020-2021 Eğitim-öğretim Yılı itibariyle Evde Hasta Bakımı Programımıza inşallah 40 öğrenci alımına çıkacağız. Bu vesile ile, Yüksekokulumuz bünyesinde öğrenci alımına onay verilen Evde Hasta Bakımı Programının yüksekokulumuza, öğrencilerimize ve Tonyamıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bu önemli kararın alınmasında başta Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU Hocamıza ve katkılarından dolayı Trabzon Milletvekilimiz Sayın Salih CORA Beyefendiye ve YÖK Başkan Danışmanı Sayın Prof. Dr. Sezer ŞENER KOMSUOĞLU Hocamıza teşekkür ediyorum” dedi.

YÖK’ten gelen yazıya göre Trabzon Üniversitesi Şalpazarı Meslek Yüksekokulu bünyesindeki Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programının öğrenci alımına da onay verildiği görüldü. Şalpazarı Meslek Yüksekokulu da bu yıl 40 öğrenci alımı ile eğitim-öğretim hayatına başlamış olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TONYA, MYO’DAN, BÜYÜK, ATILIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı