Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 15:18 Bu haber 3504 kez okundu
 
TONYA MODERN BİR HASTANEYE KAVUŞACAK
AK Parti Trabzon Milletvekili Avukat Salih Cora, ihalesi yeni gerçekleşen Tonya Devlet Hastanesi ile ilgili konuştu
- Haberi
TONYA MODERN BİR HASTANEYE KAVUŞACAK

Yeni Tonya Devlet Hastanesi’nin ihalesi geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi. 9 bin 300 metrekarelik bir arazinin kamulaştırılıp Sağlık Bakanlığı’na tahsis edilmesini, ardından yatırım programına alınmasını sağlayan AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, “Tonya ilçesi modern bir hastaneye kısa sürede kavuşacaktır. Şimdi hedefimizde Sürmene Devlet Hastanesi yatırım programına sokup, onun ihalesini gerçekleştirmek var.” dedi.

AKDAĞ DÖNEMİNDE PLANLANDI, DEMİRCAN DÖNEMİNDE PROGRAMA ALINDI, KOCA DÖNEMİNDE DE İHALESİ YAPILDI

Tonya Devlet Hastanesi’nin 1960 yıllarda yapıldığını hatırlatan Milletvekili Cora, “Yıllar içerisinde yapılan eklemelerle birlikte derme, çatma bir görüntü oluştu. Zamanla ihtiyaçları karşılayamadığı tespit edildi. Eğer tedbir almazsak ilerleyen yıllarda hastanenin kapanması bile söz konusu olabilirdi. Biz bu durumu önceki sağlık bakanlarımızla hem de şimdiki Sağlık Bakanımız Fahettin Koca ile görüştük. Recep Akdağ döneminde planlamaya alındı. Ahmet Demircan döneminde yatırım, programın alınıp, projesi ihale edildi. Şimdiki bakanımız döneminde de yapım ihalesi gerçekleşti.” diye konuştu.

SADECE TONYA’YA DEĞİL DÜZKÖY VE KÜRTÜN’E DE HİZMET EDECEK

Tonyalıların 50 yatak kapasiteli modern bir hastane binasına kavuşacaklarını belirten Milletvekili Cora, “Buna şöyle de bakmamız gerekiyor, Tonya-Kürtün yolu Karayolları ağına alındı. Kürtün ilçesine ve aynı zamanda Tonya ilçesine bir bakıma Düzköy ilçemize de hizmet edebilecek bir potansiyel oluşturacaktır. Şu anki şartlarda hastane yapmak zor bir yatırımdı. Biz Tonya Belediye Başkanımız Sayın Osman Beşel'in de büyük uğraşları sonucunda 10 dönümlük bir arazi tespit ettik. Çok uygun bir bedelle bu araziyi kamulaştırınca yatırımın önünü açmış olduk. Arazi kamulaştıktan sonra da süreç hızlı bir şekilde devam etti.”  ifadelerine yer verdi.

“YAPI-SU İNŞAAT FİRMASINA KALMIŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR”

Birçok firmanın ihaleye girdiğini belirten Milletvekili Cora, “Henüz kesinleşmemekle birlikte Yapı-Su İnşaat firmasına kalmış gibi görünüyor. Şu an en uygun fiyatı veren firma o. Araştırmasını yaptığımızda Sağlık Bakanlığı’nın birçok ilde hastanesine yapan bir firma olduğunu öğrendik. Hastaneyi ihale etmek yetmiyor. Firma bir arıza çıkardığı zaman yarım kalıyor, yıllar içerinde sürümcemede kalıyor. Şu an her şey güzel, yolunda gidiyor. Tonya ilçesi modern bir hastaneye kısa sürede kavuşacaktır. İlçemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz. İnşallah en kısa sürede şehir hastanemizin ihalesinin de sonuçlanmasını bekliyoruz. Trabzon’da sağlık yatırımlarını birçok alanda devam ettiriyoruz. Şimdi hedefimizde Sürmene Devlet Hastanesi’ni yatırım programına sokup, onun ihalesini gerçekleştirmek var.” açıklamalarında bulundu.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Hastanenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Milletvekili Cora, “Hastanemizin yatırım programına alınmasını ve yapım ihalesinin ivedilikle gerçekleştirilmesini sağlayan başta Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca Bey olmak üzere bize bu konuda büyük destek veren İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Bey’e çok teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TONYA, MODERN, BİR, HASTANEYE, KAVUŞACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı