Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 00:34 Bu haber 2494 kez okundu
 
TONYA GELECEĞE NEFES OLDU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilen 11 Kasım’da, Tarım ve Orman bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Geleceğe Nefes Kampanyası” kapsamında 11 Kasım saat 11.11'de 11 milyon fidan, 81 ilde 2023 noktada toprakla buluştu.
- Haberi
TONYA GELECEĞE NEFES OLDU

Milli Ağaçlandırma Günü’nde kampanyaya Tonya’dan da büyük destek verildi. Tonya Belediyesi ve ilçenin bütün paydaşlarının katıldığı program kapsamında fidan dikimi Erikbeli Yaylası’nda gerçekleştirildi.

Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü de kampanyaya büyük destek verdi. Düzenlenen etkinliğe yüksekokul akademik-idari personelleri ile öğrenciler ve yöre halkı katıldı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Yüksekokul Müdürü Öğretim Görevlisi İlyas ÜN; “Bugün bizler için, yüksekokulumuz için oldukça önemli bir gün. Güzel ve güneşli bir günde böylesine özel bir etkinlikte biraraya gelmenin mutluluğu içindeyiz.

Biliyorsunuz ki, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes’ etkinliği kapsamında ülkemiz genelinde bugün saat 11.11’de 11 Milyon fidan toprak ile buluşuyor. Bizler de Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu olarak bu etkinliğe destek vermek amacıyla, yüksekokulumuzun bahçesinde fidan dikme etkinliği gerçekleştirdik. Etkinliğimize katılım sağlayan yöre halkımıza, öğrencilerimize ve akademik-idari personellerimize teşekkür ederim. Daha yeşil bir Türkiye için geleceğe nefes olalım” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TONYA, GELECEĞE, NEFES, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı