Haber Detayı
16 Mart 2020 - Pazartesi 16:55 Bu haber 4505 kez okundu
 
TONYA’DA TARİHİ GÜN İLK SEFER GERÇEKLEŞTİ
Tonya tarihi bir güne şahitlik etti. Yıllardır beklenen otobüs Tonya’ya geldi. İlk sefer bugün gerçekleştirildi.
- Haberi
TONYA’DA TARİHİ GÜN İLK SEFER GERÇEKLEŞTİ

1954 yılında ilçe, 1955 yılında da belediye olan Tonya’da büyük bir hizmete imza atıldı. 2014 yılında yapılan seçimler ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Statüsü kazandırılan Trabzon’un ilçelerine yönelik sunduğu belediye otobüsü hizmeti başlatılan Tonya’ya da sağlandı.

Dün gerçekleştirilen tören ile birlikte ilk belediye otobüsü Tonya’dan Trabzon’a hareket etti.

Törende konuşan Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, ilçenin kuruluşundan beri kendi mecrasında tarihi olarak nitelendirilecek bir organizasyona şahitlik ettiklerini belirterek, “Tonya 1954 yılında ilçe, 1955 yılında da belediye oldu. O günden beri bir şekilde ulaşım hizmetleri sağlanmaktaydı. 2014 yılında Trabzon’un Büyükşehir statüsüne kavuşması ile birlikte ulaşım hizmetlerinde de yeni bir çığır açılmış oldu. O tarihten bu yana Büyükşehir belediyemizin yaptığı çalışmalarla bütün ilçelere ulaşım yeri açılmıştı, sadece Tonya ve Şalpazarı ilçelerimiz kalmıştı. Şahsımın, AK Parti Trabzon Milletvekilimiz, ilçemizin evladı Sayın Salih Cora’nın, parti teşkilatımızın ve özellikle Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerimizin yakın takibi ile Tonya’mızın da ulaşım ağına dahil edilmesi için elimizden geleni yaptık. Sanki gecikme olmuş gibi gözükse de bu eski bir otobüs olmasından ziyade yeni ve Tonya’ya yakışır bir otobüsü tercih ettiğimiz için bugünlere kalmıştır. Her bir yatırımımızda ve hizmetimizde büyük imzası ve büyük desteği olan AK Parti Trabzon Milletvekilimiz, ,lçemizin medarı iftiharı Sayın Salih Cora’ya, bize ilgi ve alaka gösteren, verdiği sözü zamanında yerine getiren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’na ve Ulaşım Daire Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Bu otobüs ile halkımızın taşınma hizmeti kalite kazanacaktır. Minibüs ve taksi esnafımızın da mağdur edilmemesi için hafta içi günde 3 sefer, hafta sonu da günde 2 sefer düzenlenecek. Halkımızın iştirakine göre sefer sayıları değişebilecektir. Hat boyu bütün duraklara uğrayacaktır. Kart sistemi geçerli olacaktır. İlk gün sederler ücretsiz olacaktır. Yarın da ücretsiz olması için görüşme yapıyoruz. Otobüs kartları ilk hafta içerisinde belediyemizden tedarik edilecektir. Sonrasından bir esnafımızdan bayilik almasını bekliyoruz. Sağlanan bu imkanın kazasız, belasız bir şekilde hayırlara vesile olmasını diliyorum. Amaç halka hizmettir. Halkımızın da bu otobüsü korumasını bekliyoruz ve zarar etmemesi için ilgili davranacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

İlçe Kaymakamı Osman Sayılır da yaptığı konuşmada, “Bu güzel hizmetin gerçekleşmesinde emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’na, Trabzon Milletvekilimiz Sayın Salih Cora beyefendiye, İlçe Belediye Başkanımız Sayın Osman Beşel ve ekibine, yine buna katkı sağlayan ismini sayamadığımız herkese çok teşekkür ediyoruz. İlçemize hayırlı uğurlu olsun. İlçemize büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Görüntüsü dahi ilçemizin havasını değiştirdi. Kazasız belasız hayırlı yolculuklar diliyoruz. Bizim için çok kıymetli. Otobüsümüze iyi bakalım” dedi.

Konuşmaların ardından Tonya İlçe Müftüsü Haki Özgül’ün yaptığı duanın ardından kurdele kesildi ve Tonya Belediye başkanı Osman Beşel ilk kontağı çevirerek ilk seferin startını verdi.

OTOBÜS FİYAT TARİFESİ:

 

TONYA-TRABZON;

Tam bilet 8 TL,

Öğrenci 5 TL.

 

TONYA-VAKFIKEBİR;

Tam bilet 3 TL,

Öğrenci 2 TL.

 

TONYA-ÇARŞIBAŞI;

Tam bilet 5 TL,

Öğrenci 3,5 TL.

 

TONYA-MERSİN-AKÇAABAT-SÖĞÜTLÜ-YILDIZLI

Tam bilet 7 TL,

Öğrenci 4,5 TL.

 

OTOBÜS SEFER SAATLERİ;

 

Hafta içi

07.00 TONYA-TRABZON

09.00 TRABZON-TONYA

12.00 TONYA-TRABZON

14.00 TRABZON-TONYA

17.00 TONYA-TRABZON

19.00 TRABZON-TONYA

 

Hafta sonu:

08.00 TONYA-TRABZON

10.00 TRABZON-TONYA

16.00 TONYA-TRABZON

18.00 TRABZON-TONYA

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TONYA’DA, TARİHİ, GÜN, İLK, SEFER, GERÇEKLEŞTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı