Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 12:09 Bu haber 1138 kez okundu
 
TONYA’DA 19 MAYIS COŞKUSU
Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle Tonya’da kutlandı.
- Haberi
TONYA’DA 19 MAYIS COŞKUSU

Hükümet Konağı’nın önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden törenler ardından ilçe stadyumunda devam etti.
 

Törenlere İlçe Kaymakamı Sayın Osman Sayılır, İlçe Savcısı Mehmet Oğuz Aksoy, Belediye Başkanı Osman Beşel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş, okul kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Kutlama töreninde, protokol tarafından halkın ve öğrencilerin bayramı kutlandı. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü ve aynı zamanda İlçe Genç­lik ve Spor Hizmetleri Müdür vekili Ziya Durmuş, “Sevgili gençler hepinizi alınlarınızdan öpüyorum. 7 bin yıllık bir tarihi geçmişe sahip olan ecdadın torunları olarak bundan tam 100 yıl önce başlattığımız Kurtuluş Savaşını başlatıp 1923 yılında Cumhuriyeti kurduk. Cumhuriyeti kuranlar güvenerek onu sizlere emanet etti. Ben inanıyorum ki gençliğimiz bu emaneti ilelebet devam ettirecektir” dedi.

 

Törende ayrıca Tonya Anadolu Lisesi öğrencilerinin bando gösterisi yapıldı, 19 Mayıs için şiirler okundu. Öğrenci gruplarının oynadığı oyunların ardından, okullar arası yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildi. Öğrenciler bazı gösterilerde bulundular. Daha sonra tören halkoyunları ile sona erdi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TONYA’DA, 19, MAYIS, COŞKUSU,
Yorumlar
Haber Yazılımı