Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 14:23 Bu haber 3873 kez okundu
 
RAMAZAN'IN GÖZDESİ CANİKDERE ŞELALESİ
Canikdere Şelalesi ve yürüyüş yolu, Ramazan ayında Tonya halkının ilgi odağı oluyor
- Haberi
RAMAZAN'IN GÖZDESİ CANİKDERE ŞELALESİ

Yapıldığı günden bu yana gencinde yaşlısına her kesim tarafından beğenilen ve Tonya’nın değerine değer katan eser, Ramazan ayında, özellikle iftardan sonra yoğun ziyaretçi akınına uğruyor.

 

Canikdere Şelalesi ve Yürüyüş Yolu, ilçeye kattığı değer bakımından büyük önem taşıyor.

 

AK Parti Trabzon Milletvekili Avukat Salih Cora’nın desteği ve Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel'in gayreti ile; doğaya zarar verilmeden, araziye iş makinesi girmeden, dere etrafı duvarla dönülmeden, ağaç kesilmeden, taşların yeri bile değiştirilmeden, metal ayakların üstü ahşap zemin kaplaması yapılarak, kenarları ahşap korkuluklarla çevrilerek yapılan Canikdere Yürüyüş Yolu, çevre dostu bir eser olmasıyla da öne çıkıyor.

 

Canikdere Şelalesi’ne kadar uzanan yürüyüş yolu üzerinde 2 tane Serander Cafe hizmete açıldı ve yine aynı yönde tesislerin açılacağı belirtildi. Bu tür cafe ve benzeri tesisler, gelen misafirlere dinlenme ve çay içebilme olanağı sağlıyor.

Canikdere Şelalesi ve yürüyüş yolu, içinde bulunduğumuz Ramazan ayında da ziyaretçi akınına uğruyor. İftarını yapan vatandaşlar, yürüyüş yapmak için şelalenin sonuna kadar gidiyorlar, ardından dönüşte serander cafelerde çay içiyorlar. Özellikle akşam saatlerinde büyük yoğunluğun yaşandığı mekan, Tonya halkı tarafından ilgi ve beğeniyle karşılanıyor. Yürüyüş sırasında mola vererek çaylarını içebilen vatandaşlar, hizmetten memnun olduklarını ifade ediyorlar.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: RAMAZAN'IN, GÖZDESİ, CANİKDERE, ŞELALESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı