Haber Detayı
11 Mayıs 2019 - Cumartesi 18:23 Bu haber 2661 kez okundu
 
MÜDÜR BEŞEL’İN BAŞARISI
Müdürlüğünü Tuncay Beşel'in yaptığı Trabzon Merkez Fen Lisesi'nin Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Semra Büşra Bektaş danışmanlığındaki öğrenciler Sude Civelek ve Kadircan Tüzüner tarafından hazırlanan Yangın Panik Odası (YANPOD) projesi alanında Türkiye 1. si oldu.
- Haberi
MÜDÜR BEŞEL’İN BAŞARISI

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne Bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları’nın (Proje Okulları) katılımıyla gerçekleşen III.Ulusal Bilim Kampı Sergi ve Ödül Töreni 2-5 Mayıs tarihleri arasında Bursa´da düzenlendi. 

Trabzon Merkez Fen Lisesi III. Ulusal Bilim Kampı’na Endüstriyel Tasarım alanında katılım sağladı. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Semra Büşra Bektaş danışmanlığında öğrenciler Sude Civelek ve Kadircan Tüzüner tarafından hazırlanan Yangın Panik Odası (YANPOD) projesi bu alanda Türkiye 1. si oldu.

 

BİNLERCE KİŞİYLE BULUŞTURULDU

Okul müdürü Tuncay Beşel’in verdiği bilgiye göre dereceye giren tüm projeler TÜYAP Fuar Merkezi’nde organize edilen Science Expo Teknoloji Fuarı’nda 4 gün boyunca sergilenerek binlerce kişiyle buluşturuldu.

AVRUPA İKİNCİSİ OLDU

Okul müdürü Tuncay Beşel yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “132 yıllık tarihe sahip okulumuzda akademik başarıların yanında sportif çalışmalar da yapılmaktadır. Ve bunun neticesinde 4.Uluslararası Türkiye Açık Kickbox Avrupa müsabakalarında 37 ülkeden 2500 sporcu arasından öğrencimiz Ecren Pulatlı Avrupa 2.si olmuştur.

 

ZİRVEYE TAŞIMANIN GAYRETİNDEYİZ

Bu başarıların yanında proje çalışmaları ile de hem okulumuzu hem de Trabzon’umuzu temsil noktasında zirveye taşımanın gayreti içerisinde olduk. Bu çalışmalarımızda bizlere destek veren Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Üniversitelerimiz ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MÜDÜR, BEŞEL’İN, BAŞARISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı