Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 15:21 Bu haber 1911 kez okundu
 
KORONAVİRÜS İLE TOPYEKUN MÜCADELE
Tonya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş Koronavirüs’le mücadelede milli eğitim olarak aldıkları tedbirleri anlattı ve velilere uyarıda bulundu
- Haberi
KORONAVİRÜS İLE TOPYEKUN MÜCADELE

Ortaya çıktığı günden beri dünyada hızla yayılan koronavirüsün maalesef ki ölümlere sebep olduğunu ifade eden Tonya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş, ülkemizde vakaların son günlerde daha fazla ortaya çıktığını söyledi.

Covid-19 olarak bilinen koronavirüsün diğer grip virüsleri gibi zerrecikler yoluyla bulaşıcı özellik taşıdığını vurgulayan Durmuş, “Bu virüsten korunmak için çeşitli tedbirlerin sıkı bir disiplinle alınması gerekmektedir” dedi.

 

Tonya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm okullarda dezenfektanlar ile birlikte temizlik çalışmaları yürütüldüğünü ifade eden Milli Eğitim Müdürü Durmuş, “Bakanlığımızdan yapılan açıklama doğrultusunda 16-20 Mart tarihleri arasında 6-10 Nisan'da planlanan ara tatil gerçekleştirilmekte olup öğrencilerimiz evlerinde dinlenmektedir. Bu süre zarfında tüm okul ve kurumlarımızda detaylı hijyenik temizlik gerçekleştirilmekte olup görevli personeller tarafından tüm okul ve kurumlarımızın dezenfekte süreci yürütülmektedir. Yine okullarımızda yapılan çalışmaları kontrol etmek ve yeni gelişmeleri takip edip uygulamak amacıyla yöneticilerimiz dönüşümlü olarak okullarımızda bulunmaktadırlar” diye konuştu.

Milli eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 23-27 Mart tarihleri arasında eğitim öğretimin EBA üzerinden ve TRT yayınlarıyla gerçekleştirileceğini de belirten Durmuş şöyle konuştu; “Bu kapsamda tüm öğrencilerimizin EBA şifrelerini oluşturma süreci ve sunulan ücretsiz internetten faydalanabilmeleri noktasında tüm paydaşlarla iletişime geçilerek gerekli bilgilendirmeler ve hazırlık çalışmaları yapılmıştır. Ayrıca Bakanlığımız tarafından gönderilen ödenek ile etkili dezenfektanlar alınarak tüm okul ve bağlı kurumlarımızın detaylı temizlik süreci titizlikle yürütülmeye devam edilecektir. Tüm paydaşlarımızın koronavirüs ile mücadele noktasında bilinçli ve duyarlı davranarak gerekli tedbirleri almaları büyük önem arz etmektedir.”

 

Velilere de uyarılarda bulunan Milli Eğitim Müdürü Durmuş sözlerini şöyle tamamladı: “Velilerimiz çocuklarını kapalı alanlardan uzak tutmalı. Bu süreç bir tatil olarak değil tedbir olarak değerlendirilmeli. Buradaki amaç öğrencileri bu tehlikeden korumak. Hepsi bizim ve öğrencilerin sağlığı adına gerçekleştirilen adımlar.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: KORONAVİRÜS, İLE, TOPYEKUN, MÜCADELE,
Yorumlar
Haber Yazılımı