Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 19:00 Bu haber 2566 kez okundu
 
KORONA’YA KARŞI ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK
Tonya Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Serpil Atasoy Tonya’da koronavirüsüne karşı alınan önlemleri anlattı
- Haberi
KORONA’YA KARŞI ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK

Tonya’da koronavirüsten korunmak amacı ile önlemler alındı.

Sağlık Bakanlığının aldığı önlemlere ek olarak halkın bilinçlendirilmesi ve virüse karı korunması için de çalışmalar yapılıyor.

Alınan tedbirler ile ilgili bilgi veren Tonya Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Serpil Atasoy koronavirüs ile ilgili Tonya’da herhangi riskle karşılaşmadıklarını ifade ederek, “Bütün dünyayı tehdit eden bu virüse karşı bütün önlemlerimizi almış durumdayız. Öncelikli olarak bu tarz vakalarla karşılaşılması ihtimalini göz önünde bulundurarak hastanedeki doktorlarımız, hemşirelerimiz ve çalışanlarımızı eğitime tabi tuttuk. Hastanemizin dezenfekte edilmesi noktasında çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Hastanemizde yatan hastaların ziyaret edilmesi noktasında halkımızı bilinçlendirdik. Hasta ziyaretlerinin sınırlı tutulması konusunda önlemlerimizi aldık. Gerek hastanemizde gerek ilçemizde bu virüse karşı bilgilendirme afişlerimizi hazırladık. İlçemizin sağlığı ve huzuru için tedbirlerimizi bir üst seviyeye çıkardık. Düzenli olarak virüs dezenfekte çalışmalarına devam edecek. Halkımızın sağlığı bizim için her şeyden önce gelir. Vatandaşlarımızın da bireylsel olarak temizliğine dikkat etmesini rica ediyoruz. Toplu alanlarda dolaşmmalarını, sokaklarda maske kullanmalarını öneriyoruz. 14 Altın kurala riayet etmeleri gerektiğini unutmamalılar” şeklinde konuştu.

Tonya’da kendilerine şüpheli bir vaka geldiğinde kendileri için belirlenen Vakfıkebir Devlet Hastanesi’ne yönlendirileceğini de ifade eden Başhekim Atasoy, “Bizim için Vakfıkebir Devlet Hastanesi Koronavirüsü Hastanesi olarak belirlendi. Bize gelen vaka olursa oraya yönlendireceğiz. Numuneleri oradan alınacak ve karantina uygulaması Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nde uygulanacak. Ama çok şükür ki şu ana kadar böyle bir vaka ile karşılaşmadık” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KORONA’YA, KARŞI, ÖNLEMLERİMİZİ, ALDIK,
Yorumlar
Haber Yazılımı