İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 15:37 Bu haber 11343 kez okundu
 
KADIRALAK'I TBMM'YE TAŞIDI
AK Parti Trabzon Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Av. Salih Cora, Kadıralak Tabiat Parkı’nı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı ve bazı basın organlarında çıkan taşocağı yapılacağına dair iddialara tepki gösterdi.
- Haberi
KADIRALAK'I TBMM'YE TAŞIDI

Cora TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı;

 

“Trabzon’un Tonya ilçesinde bulunan mavi yıldız çiçekleriyle meşhur Kadıralak Tabiat Parkı ile ilgili ortaya atılan spekülasyonları ve yapılan algı operasyonlarını kabul etmiyoruz.

 

Burada  bir taşocağı açılacağına dair iddialar iyi niyetten uzaktır.

 

Kadıralak bir taşocağı değil Türkiye’nin 223. tabiat parkıdır. Sadece yapılacak gölet için çıkarılacak malzemenin temin edileceği taşocağı Kadıralak Yaylası sınırları içerisinde değildir.

 

 

Kadıralak Trabzon’un ve bölgenin en önemli turizm lokasyonlarından birisidir. Yapılan çalışmalar koruma altına aldırdığımız bu doğa harikasını güzelleştirmek, turizm destinasyonunun akslarını tamamlamak içindir. Velhasıl amacımız oluşan turizm ilgisini doğru bir şekilde yönetmektir.

 

Bu amaçla Kadıralak Tabiat Parkı’na, yayla turizmine, bölgenin gelişmesine ve sosyo-ekonomik yapısına daha çok katkı sağlaması için yapılacak olan göl projesi ile panoramik bir görüntü oluşturulması planlanmaktadır.

 

Bu güzel yaylanın korunması ve gelecek nesillere daha güzel bir şekilde bırakılması için harika bir proje hazırlıyoruz. Biz laf değil proje üretiyoruz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KADIRALAK'I, TBMM'YE, TAŞIDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı