Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 14:27 Bu haber 5378 kez okundu
 
İLK KEZ BİR KADIN O MAKAMA OTURDU
Bir ilk yaşandı. Bakanlıklar nezdinde çalışmalar yapmak, ilçe ile ilgili projeleri takip etmek için Ankara’ya giden Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel’in yerine bir kadın vekalet ediyor.
- Haberi
İLK KEZ BİR KADIN O MAKAMA OTURDU

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde AK Parti’den Tonya Belediyesi Meclis üyeliğine seçilen Özlem Bahadır, Beşel’in yerine vekaleten başkanlık görevini yürütüyor. Böylelikle Tonya’da ilk kez bir kadın başkanlık koltuğunda oturmuş oldu.

Bu durum karşısında memnuniyetini ifade eden Özlem Bahadır, “Başkanımızın pozitif ayrımcılık yaparak bir kadın belediye meclis üyesini belediye başkanlığına layık görmesi şahsımı ve tüm kadın arkadaşlarımızı ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bildiğim kadarıyla bu uygulama ilk kez oluyor. Bugüne kadar hiçbir belediye başkanı görevini vekaleten bir kadına bırakmamıştı. Ancak kısa süreli de olsa, çalışkan ve başarılı bir belediye başkanının koltuğuna oturmanın zorluğunu ve sorumluluğunu biliyorum. Başkanımız ilçemizin devam eden yatırımlarının takibi ve yeni projelerin hayata geçirilmesi için Ankara’da bir dizi temaslarda bulunacak ve akabinde ilçemize döndüğünde emaneti kendisine teslim edeceğiz. Amacımız güzel hizmetler yapıp başkanımıza ve kıymetli ilçe halkımıza mahcup olmamaktır” şekliden konuştu.

1990 yılında Tonya’da dünyaya gelen, ilk ve orta öğrenimimi Şehit Ayhan Güner İlköğretim Okulu’nda ardından lise eğitimini Tonya Anadolu Lisesi’nde ve akabinde lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü’nde tamamlayan Bahadır, Tonya Merkez, Hoşarlı ve İskenderli’de 3 yıllık öğretmenlik vekil öğretmenlik tecrübesi yaptıktan sonra 2017 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Partide Tanıtım ve Medya Birim Başkanlığı, Ar-Ge birim başkanlığı görevlerini yürüten Özlem Bahadır, 31 Mart 2019 tarihinde seçildiği belediye meclis üyeliğine devam etmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İLK, KEZ, BİR, KADIN, O, MAKAMA, OTURDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı