Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 23:11 Bu haber 5408 kez okundu
 
GÖKTAŞI TONYA'YA MI DÜŞTÜ
2 gün önce akşam saatlerinde gök yüzünde parlayan bir cismin düştüğü görüldü.
- Haberi
GÖKTAŞI TONYA'YA MI DÜŞTÜ

O an Trabzon, Ağrı, Bingöl, Erzincan, Erzurum, Van ve Artvin’de güvenlik ve cep telefonu kameralarına yansıdı.

 

Doğu Anadolu illerinden de gözlemlenen olayla ilgili Trabzon emniyetinden alınan bilgilerde ise Trabzon'un birçok ilçesinden bu tür ihbarlar geldiği doğrulanırken, Trabzon ile birçok ilde bu olayın görüldüğü bilgisine ulaşıldı.

 

Durum ile ilgili olarak yapılan değerlendirmede göktaşlarının atmosfere girdiği an parçalandığı ve düşen taşların küçük parçacıklar olduğu iddiası gündeme getirildi.

Atmosferin üst kademelerinde meydana geldiği belirtilen olayda patlama neticesinde gök gürültüsüne benzer bir ses duyuldu.

Göktaşı olduğu düşünülen cismin düşme anı kameralara yansırken insanlar şaşkınlığını gizleyemedi.

Düşme anından sonra ise havada toz bulutu oluştuğu görüldü. Olay anını gören vatandaşlar panik olduklarını dile getirdiler.

 

Olay anına tanık olan vatandaşlar gördüklerini şu şekilde ifade ettiler: Tonya tarafına doğru gökten aşağıya doğru ışık topu gibi birşey indi. Etrafı aydınlatan birşey burayı da aydınlattı. 15 -20 metreyi aydınlatan birşey aşağı doğru indi gitti. Yaklaşık 15 saniye sürdü. Şaşırdık acaba yıldız kayması mı diye ama yıldız kayması değil bu aşağıya doğru düştü.

ATAMAN: ÇIPLAK GÖZLE GÖRDÜK

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Atilla Ataman sahibi olduğu Tonya İlçesi Erikbeli Yaylası’ndaki Foleya Hotel Restuarant’da 7-8 kişi çıplak gözle bu mucizevi doğa olayını gördüklerini belirterek, “Gökyüzünde bir ışık süzmesi belirdi artık bir tane mi veya daha fazla mı göktaşı veya ne olduğunu tam bilmiyoruz ama çıplak gözle gördük. Herhangi bir düşme ya da patlama sesi duymadık. Ama ufuk çizgisinde alev topu benzeri bir ışık süzmesinin aşağı doğru düştüğünü çıplak gözle izledik. Tahminimiz odur ki bu eğer düştüyse gözle gördüğümüz kadarıyla bizim iki 3 km uzağımızda bir yere düştü. Kızılağaç Obasına doğru alçaldığını gözlemledik. Gerçekten görülmeye değer bir doğa olayıydı" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÖKTAŞI, TONYA'YA, MI, DÜŞTÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı