Haber Detayı
18 Ağustos 2019 - Pazar 00:35 Bu haber 2520 kez okundu
 
FESTİVAL COŞKUSU
18. Tonya Tereyağı Kültür ve Sanat Festivali bugün yapılan etkinlikler ile start aldı.
- Haberi
FESTİVAL COŞKUSU

Festival kapsamında hükümet konağı önündeki Atatürk Alanı’na çelen sunumu, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan törenler ardından, davul, zurna, kemençe eşliğinde oynanan horonlar ile birlikte Cumhuriyet meydanına yapılan kortej yürüyüşü ile devam etti.

Festivalin açılışına AK Parti Trabzon Milletvekilleri Av. Salih Cora ve Bahar Ayvazoğlu ile birlikte Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Kaymakam Osman Sayılır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş, AK Parti İlçe Başkanı Cafer Köroğlu, daire amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Kaymakam Osman Sayılır, Tonya Tereyağı’nın önemini anlatırken, bu festivalin ilçe açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

Akşam saatlerinde de ilçe meydanında konserler düzenlendi. On binlerce vatandaşın katıldığı festivalde birbirinden değerli sanatçıların söyledikleri türkülerle Tonyalılar gönüllerince eğlendiler.

Tonya Belediye Başkanı Osman Osman Beşel, akşam programında yaptığı konuşmada festivale katılan hemşehrilerine teşekkür ederken, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Başkan Beşel, “Bu tarz organizasyonlar bizim birlik ve beraberliğimizi sağlama açısından da çok önemli. Tereyağımız bizim kadınlarımızın el emeğidir. Tonya’nın en önemli kültürüdür. Tereyağımızı bütün herkese anlatmak için gerçekleştirdiğimiz bu festivalimiz de artık gelenekselleşmiştir” dedi.

Coğrafi işaret alarak tescilli bir marka olan Tonya Tereyağı’nın tanıtımının yapıldığı festivalinin ikinci günü konserler ile devam edecek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: FESTİVAL, COŞKUSU,
Yorumlar
Haber Yazılımı