Haber Detayı
18 Mayıs 2019 - Cumartesi 14:05 Bu haber 4502 kez okundu
 
DESTEK VARSA DEVAM YOKSA TAMAM
BAL Ligi 3.Grubu 4.bitirerek Play-Out maçından da galip gelip yeniden ligde kalarak önümüzdeki sezon mücadele etmeye hak kazanan Tonya Doğanspor Başkanı Zafer Cora önümüzdeki sezon için net mesaj verdi.
- Haberi
DESTEK VARSA DEVAM YOKSA TAMAM

Başkan Cora, “Eğer yine kendi başımıza bırakılır da, ‘kendi yağınızla kavrulun’ denirse biz de, ‘Buraya kadar’ der bırakırız” diye konuştu.

BÜYÜK BÜTÇELİ TAKIMLARA KARŞI OYNADIK

Geçtiğimiz sezon Hekimoğlu Doğanspor ile Tonyaspor’un birleşmesi ile Tonya Doğanspor olarak BAL Ligi 3.Grupta mücadele eden takımlarının ligi 4.sırada bitirdiğini söyleyen Başkan Zafer Cora, Tonya İlçesi adına ilk defa BAL Ligi’nde mücadele etme şansı yakaladıklarını söyledi. Tonya’yı en iyi şekilde temsil ettiklerine inandıklarının altını da çizerek, “İl Özel İdaresi, Valilik, Belediyeler gibi takımlarını destekleyen büyük bütçeli takımlara karşı mücadele ettik. Buna karşın bu büyük bütçeli takımlara karşı ilk yılımızda ligi iyi bir noktada bitirdiğimizi düşünüyorum. Ekonomik olarak grupta yarışan diğer takımların harcadığı bütçenin çok çok altında bir ekonomik bütçeye sahiptik. Ekonomik anlamda ilçemizin mülki ve idari amirleri ile belediye başkanı ve diğer kuruluşları da sporu desteklemeli. Özellikle belediyenin spora ayırması gereken yasal bir bütçesi olduğunu biliyoruz ve bu konuda da destek bekliyoruz. Ancak biz Tonya Belediye Başkanı’ndan bugüne kadar hiçbir şekilde bir destek göremedik” ifadelerini kullandı.

GENÇ VE KALİTELİ BİR TAKIMA SAHİPTİK

Genç ve kaliteli bir takıma sahip olduklarının altını çizen Cora, “BAL Ligi tecrübemiz olduğu için de futbolcular konusunda az çok bir tecrübeye sahiptik. O yüzden sezon başında iyi bir kadro kurduk. Hakem hataları olmasaydı belki de şampiyonluk ipini göğüsleyen taraf olabilirdik” dedi. İlçelerinde maçlarını oynayamamış olmalarının da taraftar etkisi açısından kendileri için bir dezavantaj oluşturduğunu söyleyen Cora, “Taraftar desteğimiz de olsaydı kendi sahamızda en azından hakem hatalarına çok fazla maruz kalmazdık” şeklinde konuştu.

SPOR EN BÜYÜK TANITIM ARACI

Sporun en büyük tanıtım araçlarından birisi olduğunu dile getiren Tonya Doğanspor Kulüp Başkanı Zafer Cora, “Sezon boyunca gittiğimiz her deplasmanda Tonya İlçemizin fahri tanıtım elçisi de olduk. Güzel ve spora yakışır mesajlar verdik” dedi. Tonyaspor’u en iyi şekilde temsil etmek istediklerini ancak tek başına mücadele edemediklerine de vurgu yapan Cora, “Önümüzdeki sezonun planlamasını yapıyoruz, geçen yıldaki gibi yalnız kalırsak tekrar bu işe girme şansımız yok, çünkü ekonomik anlamda bunu kaldıracak gücümüz kalmamıştır. Özellikle belediye ve kaymakamlığın da artık bize destek vermesi gerekiyor. Çünkü desteksiz hiçbir iş yürümüyor. Mücadele ettiğimiz ligde bunun çokça örnekleri de mevcut. Örneğin Kendirli Belediyesi Tonya’dan daha küçük bir ilçe olmasına rağmen takımına yaklaşık 700 bin TL gibi bir ekonomik destek sağlamıştır. Bizlere hem maddi hem de manevi destek çıkılırsa aynı heyecanı ilçemizde yaşatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

KÜLÜP YÖNETİCİLERİNE MESAJ

Sezon öncesinde dengelerin sağlanması için BAL Liginde mücadele eden bütün takım yöneticileri olarak birlikte hareket etmenin önemine de değinen Cora, “Giderleri profesyonel, gelirleri amatör olan bir ligde mücadele ediyoruz. Buradan diğer kulüp başkan ve yöneticilerine şunu söylemek istiyorum; sezon başında birlikte hareket edebilirsek hem futbolcu bazında yüksek maliyetler karşımıza çıkmamış olur hem de genel olarak bir ekonomik denge sağlamış oluruz” dedi.

EN BÜYÜK HAYALİMİZ

Başkan Zafer Cora, Tonya İlçesi’ne profesyonel bir saha ve tesis kazandırmanın en büyük hayallerinden birisi olduğuna değinerek, “Bunun için gerekli çalışmalarımız devam ediyor. Yönetim olarak 5-6 yönetici arkadaşımız sezon boyunca maddi ve manevi ciddi fedakarlıklar gösterdi. Bu işin sadece yönetim olarak olmaması gerekiyor.

SERA GROUP’A TEŞEKKÜR

Sezon boyunca kendilerine maddi anlamda büyük destek veren Sera Group’a teşekkür etmeyi unutmayan Cora, “Serap Group CEO’su Tonyalı hemşehrimiz Ozan Şener’e teşekkürlerimi bir kez daha iletiyorum. Ne zaman başımız sıkışsa bizlere destek çıkmıştır. Ancak sadece bir kişiye yüklenerek de bu işler yürümez. Aynı zamanda bu yola girmemizde bizlere maddi-manevi desteğini hiç esirgemeyen, her zaman yanımızad olan Milletvekilimiz Salih Cora’ya da ayrıca teşekkür ediyoruz. Çünkü bu oluşumu Tonya’ya getirmek için bizlere güç, kuvvet ve şevk vermiştir ifadelerini kullandı.

Nurgül GÜNAYDIN / GÜNEBAKIŞ GAZETESİ

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DESTEK, VARSA, DEVAM, YOKSA, TAMAM,
Yorumlar
Haber Yazılımı