Haber Detayı
22 Ekim 2019 - Salı 11:39 Bu haber 5640 kez okundu
 
CHEF BERKE KURTBAY TONYA TEREYAĞI'NA HAYRAN KALDI
Emirgan Gruop’un ünlü Chef’i Berke Kurtbay, Tonya Süt Fabrikası’nı ziyaret etti, ürünlerini çok beğendiğini dile getirdi ve “Tonya Tereyağı tereyağına bakış açımı değiştirdi” dedi
- Haberi
CHEF BERKE KURTBAY TONYA TEREYAĞI'NA HAYRAN KALDI

İstanbul’un meşhur restaurant zinciri Emirgan Group’un ünlü Chef’i Berke Kurtbay eşi İpek Kurtbay, Radyasyon Onkoloji Uzmanı Uzm. Dr. Eda Küçüktülü, Trabzon Adliyesi Cumhuriyet Savcısı Mustafa Ermayası ve Avukat Esra Kozoğlu Tonya Süt Kooperatifi’ni ziyaret ederek Osmanlı Salnameleri’ne konu olan coğrafi işaretli Tonya Tereyağı’nın ve süt ürünlerinin imalatını yerinde inceledi.

Kurtbay, Küçüktülü ve beraberindeki heyeti Tonya Süt Kooperatifi Yönetim Kurulu Baikan Yardımcısı Yunus Tekin Baki ve Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel karşıladı. Baki Kurtbay’a fabrikayı gezdirirken, yetkililer de ürün imalatı hakkında bilgi verdi. Tonya Tereyağı ve süt ürünlerinin doğallığına, lezzetine hayran kalan Şef Berke Kurtbay, İstanbul’daki restaurantlarda Tonya Tereyağı’nı kullanacağını ifade etti.

ARTIK TONYA TEREYAĞI KULLANACAĞIM

Berke Kurtbay, Tonya Tereyağı’nın tereyağına bakış açısını değiştirdiğini ifade ederken, “Artık bundan sonra kendi işletmelerimde Tonya Tereyağı kullanacağım. Ayrıca her yere yayılması için de elimden gelen yapacağım. Ben bu ürünü gerçekten çok sevdim” dedi.

TONYA SÜT FABRİKASI VE ÜRÜNLERİ HARİKA

Tonya Süt Fabrikası’nı da çok beğendiğini dile getiren Kurtbay, “İşletme, fabrika çok güzel ve temizdi. Çalışanların titizliği dikkatimi çekti. Eski bir fabrika olmasına rağmen temiz oluşu çok önemli. Tabi bununla birlikte çok güzel ürünlerle karşılaştım” diye konuştu.

HEM DOĞASI HEM İNSANI ÇOK GÜZEL

Tonya’nın ender rastlanacak bir doğal güzelliğe sahip olduğunu da vurgulayan Berke Kurtbay şöyle konuştu: “Tonya benim ve eşimin çok hoşuna gitti. Havası, oksijeni muhteşem. Doğası ile birlikte Trabzon halkını çok sevdim. Burada temiz insanlar var. Burada çok güzel ağırlandık. İstanbul’a nazaran burada bir tık daha insanlık var.”

KUYMAK MUHTEŞEM BİR LEZZET

Trabzon’da tattığı lezzetlerden en çok kuymağı sevdiğini de kaydeden Berke Kurtbay, “Tonya Tereyağı ve peyniri ile yapılan kuymağa bayıldım. Muhteşem bir lezzet” dedi.

FENERBAHÇE’LİYDİ TRABZONSPOR’LU OLDU

Daha önce Fenerbahçeli olduğunu da kaydeden Berke Kurtbay, “Trabzon’a gelince buradaki sıcak insanları görünce, onların hayatlarının odak noktasına koydukları Trabzonspor’a olan bağları beni de Trabzonspor’lu yaptı. Bundan sonra artık Trabzonsporluyum. Trabzonspor formasını her zaman gururla giyeceğim. Heryerde de Trabzonsporlu olduğumu söyleyeceğim” diye konuştu.

BAŞKAN BEŞEL: "TEŞEKKÜR EDERİZ"

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, "İstanbul’un meşhur restaurant zinciri Emirgan Group’un ünlü Şefi Berke Kurtbay Tonya Süt Kooperatifi’ni ziyaret etti. Restaurantlarında bundan sonra Tonya Tereyağı kullanacağını söyledi. Şefimize teşekkür ediyorum" dedi.

BAKİ: “BERKE BEY ÇOK BEĞENDİ”

Tonya Süt Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yunus Tekin Baki, “İs tanbul’un meşhur restaurant zinciri Emirgan Group’un ünlü Chef’i Berke Kurtbay’ı Tonya Süt Kooperatifi’mizde ağırladık. Daha önce tattığı ve beğendiği ürünlerimizi yerinde görerek üretim prosesini inceledi. Osmanlı Salnamelerine konu olmuş coğrafi işaretli meşhur Tonya tereyağımızla yapılan kuymaktan yedi, çok beğendi. Restaurantlarımda bundan sonra Tonya Tereyağı’ndan başka tereyağ kullanmayacağının taahhütünü verdi. Berke Bey’in ziyaretine vesile olan Dr. Eda Küçüktülü Hanımefendiye ve diğer misafirlerimize çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHEF, BERKE, KURTBAY, TONYA, TEREYAĞI'NA, HAYRAN, KALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı