Haber Detayı
07 Temmuz 2019 - Pazar 23:54 Bu haber 3568 kez okundu
 
BEYPINARI ŞENLENDİ
Bu yıl 13. düzenlenen Beypınarı Yayla Şenliği büyük bir coşku ve yoğun bir katılımla gerçekleşti.
- Haberi
BEYPINARI ŞENLENDİ

Tarihi bir kimliği ve birçok obanın buluşma noktası olan Beypınarı’ndaki şenliğe AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Düzköy Belediye Başkanı Yılmaz Ankara, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Tonya AK Parti İlçe Başkanı Cafer Köroğlu, Düzköy AK Parti İlçe Başkanı Şenol Akpınar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vakfıkebir, Beşikdüzü, Tonya, Maçka ve Düzköy’den yaylacıların çıktığı Beypınarı’nda her yıl Temmuz ayının ilk haftasının Pazar gününde düzenlenen şenliklerin bu seneki organizasyonu oldukça görkemli geçti.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği şenlikte insanlar havanın da güzel oluşunu fırsata çevirerek, horon eşliğinde doyasıya eğlendiler. Şenlik nedeniyle Beypınarı’nda kurulan Pazar yeri de büyük ilgi gördü. Yaylacılar pazardan bol bol alışveriş yaptılar.

Mazisi asırlara dayanan Beypınar’ı, ilçeleri arası buluşmaya, kaynaşmaya, hoş sohbete ve eğlenceye yıllardır şahitlik etmiştir.

Derinoba, Haçka ve Honefter Yaylalarını Beypınarı’na bağlayan ana yolların asfalt ve beton yapılması da vatandaşları ayrıca memnun etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEYPINARI, ŞENLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı