Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 21:49 Bu haber 3151 kez okundu
 
BEYAZ BAYRAK GURURU
Trabzon’daki okullarda, Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında, milli eğitime bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarını temizlik ve hijyen konusunda teşvik etmek ve okul sağlığını daha iyi düzeye çıkarmak amacıyla hayata geçirilen “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” kapsamındaki hedef geçildi.
- Haberi
BEYAZ BAYRAK GURURU

2006 yılında ilki imzalanan, 2010 ve 2015 yıllarında uzatılan protokole göre; ilimizdeki 636 okul için belirlenen 80 başarı hedefi; 525 okulun şartları yerine getirip denetimleri geçmesi ve Beyaz Bayrak Sertifikası kazanmasıyla aşıldı.

 

Hedefin geçilmesi üzerine, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, gayretli çalışmalarından dolayı milli eğitim ve sağlık müdürlüğü personeline başarı belgesi takdim töreni düzenlendi.

Vali Ustaoğlu, projede elde edilen başarılarda emeği geçenleri temsilen salonda bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü personeline başarı belgelerini takdim etti.

 

Tonya’daki tüm okullar ve kurumlar “Beyaz Bayrak” alarak önemli bir başarıya imza attı. Törende Tonya’daki okullar ve eğitim kurumları adına ödülü İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş aldı. Durmuş, bu başarıda emeği geçen yönetici, öğretmen, yardımcı personel, öğrenci ve velilerimize teşekkür etti.

Törene, Vali İsmail Ustaoğlu’nun yanı sıra, Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, Beşikdüzü Kaymakamı Şakir Şener Öztürk, Çarşıbaşı Kaymakamı Burak Yılmaz, Şalpazarı Kaymakamı Uğur Ünsal, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Tonya Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş, il milli eğitim müdürlüğü ve il sağlık müdürlüğü personelleri katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEYAZ, BAYRAK, GURURU,
Yorumlar
Haber Yazılımı