İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
26 Eylül 2017 - Salı 19:42 Bu haber 3941 kez okundu
 
Başkan o iddiayı çürüttü
- Haberi
Başkan o iddiayı çürüttü

 CHP İlçe Örgütü Başkanı Muhammet KARADENİZ’in Tonya’da gerçekleştirmeyi planladıkları panel için yer temin etmek konusunda Tonya Belediyesi’nin Ali Koç Kültür Merkezi’ni önce verip sonra vermekten vazgeçtiği iddiası asılsız çıktı.

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel yaptığı açıklamada, CHP İlçe Başkanı Karadeniz’in konuyu saptırdığını söyledi. CHP İlçe Örgütünün Tonya Belediyesine müracaatının yalnızca CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in konuşmacı olarak katılacağı bilgisini içerdiği, Tonya Belediyesinin ise katılımcı değişikliği halinde yeniden müracaat etmeleri hususunda CHP İlçe Başkanını uyardıklarını ifade etti.

 ‘‘Salon halkındır ancak kontrolsüz değildir’’

 Beşel açıklamasında: ‘‘CHP Tonya İlçe Başkanı dahil herkes bilir ki CHP Tonya İlçe Kongresi bu salonda yapılmış ve Muhammet KARADENİZ bu salonda CHP ilçe Başkanı seçlilmiştir. Ayrıca bugüne kadar bu salon CHP’nin ve diğer partilerin siyasi amaçlı bütün panel, toplantı, konferans ve sosyal-kültürel amaçlı etkinliklerine tahsis edilmiştir. Salon halkın salonudur ancak kontrolsüz bir salon değildir. Takibi ve tasarrufu Belediyemize aittir. Elbette ki Belediyemiz yapacağı salon tahsislerinin kime ve ne amaçla olduğunu bilmek, takip etmek, ve resmiyetini tekamül ettirmekle mükelleftir. Bu aynı zamanda asayiş ve emniyetle de ilgili bir husustur. Müracaat sahiplerinin de samimi olmaları, bir konuşmacı ismi belirterek üç konuşmacı getirmek gibi bir yolu tercih etmemeleri gerekir.Yiğidi öldürsen de hakkını yemeden dürüstçe doğruları söylemek sanıyorum her Tonyalıya yakışan olsa gerek. Toplumun önündeki insanların halkı yanıltarak bir sonuca varmaya çalışmaları ne kendilerine ve ne de Tonyamıza hiçbir şey kazandırmayacağı gibi çok şey kaybettireceği açıktır.’’ ifadelerine yer vererek CHP İlçe Kongresi için kullanılmasına izin veren aynı belediyenin başka bir organizasyona izin vermeyeceği iddiası kendi kendini çürütmüş oldu.

Kaynak: Editör: Merve Yıldırım
Etiketler: Başkan, o, iddiayı, çürüttü,
Yorumlar
Haber Yazılımı