Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 14:25 Bu haber 4036 kez okundu
 
BAKAN ONAY VERDİ
Tonya Meslek Yüksek Okulu’nda yeni bölümlerin açılmasıyla birlikte öğrenci sayısının da yükselmesinden sonra 50 kişilik yurt binasının yetersizliğinden dolayı harekete geçilmişti.
- Haberi
BAKAN ONAY VERDİ

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora’nın girişimleri ile birlikte ilçemize daha geniş kapasiteli günümüz koşullarına uygun, modern bir yurt yapılması noktasında çalışmalar başlatılmıştı. Yüksek okul öğrencileri için yapımına devam edilen 120 öğrenci kapasiteli Tonya esnaflarından Salih Ömer Erdoğan’dan kiralanacak olan yurt binası için Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan da müjde geldi. Yeni yurt binası için bakanlıktan onay alındı. Şimdi de yurt binasının 2019-2020 Eğitim ve Öğretim sezonuna yetiştirilmesi için harekete geçildi.

 

GEREKLİ ONAYLAR ALINDI

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora yaptığı açıklamada, “Kiralama modeli ile yapılan 120 öğrenci kapasiteli kız öğrenci yurdu ilçedeki öğrencilere hizmet edecek. Bakan Bey ile görüştük ve onay aldık. Bürokratik işlemler de tamamlandı. Binada yurda uygun tadilat işlemleri yapıldıktan sonra, yeni eğitim öğretim yılına yetiştirilecek. Biz ne söz vermişsek sözümüzün arkasındayız. İlçemizin göz bebeği Meslek Yüksek Okulu’na geçen yıl 2 önemli bölüm kazandırdık ve bu nedenle öğrenci sayısı artmıştı. 50 kişilik mevcut kız öğrenci yurdumuzun yetersiz hale gelmesiyle önce mevcut yurdu kapattırmadık ve akabinde yeni çözüm arayışına başladık. İlçemizdeki en uygun binanın Salih Ömer Erdoğan arkadaşımıza oluşu ve Kredi Yurtlar Kurumu tarafından da uygun bulunması nedeniyle bakanlık nezdindeki tüm brokratik işlemleri hızlandırmak suretiyle Bakan Bey’in onayını aldık. Tonya’mıza hayırlı uğurlu olsun. Meslek Yüksek okulumuzdaki bölüm ve öğrenci sayısı artmaya devam ederse yeni yurt binaları açarak misafir olarak gördüğümüz öğrencilerimizi mağdur etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.


Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKAN, ONAY, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı