İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
16 Haziran 2022 - Perşembe 13:04 Bu haber 2887 kez okundu
 
- Haberi

Başkanlığını Fuat Ayar’ın yaptığı Kocaeli Trabzonlular Derneği’nin geleneksel hale gelen Kocaeli Trabzon Tanıtım Günleri bugün saat 14.30’da başlıyor. 19 Haziran tarihine kadar sürecek tanıtım günü, Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

TRABZON TAŞINACAK

2 bin üyesiyle Kocaeli’deki hemşeri dernekleri arasında öncü olan Kocaeli Trabzonlular Derneği, pandemi nedeniyle son iki yıldır gerçekleştiremedikleri “Trabzon Tanıtım Günleri” etkinliğini bu yıl gerçekleştiriyor. Kocaeli Kongre Merkezi’nde bugün başlayacak ve 19 Haziran tarihine kadar devam edecek olan bu yılki tanıtım günü bir hayli renkli geçecek.

BAKAN SOYLU DA YER ALACAK

Tanıtım gününe Trabzon’un siyasetçileri, bürokratları, sanatçıları ve tüm yerel ürünler ve kültürleri Kocaeli’ne taşınacak. Bugün başlayacak tanıtım gününe İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Valisi, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı, Trabzon Milletvekilleri, Trabzonspor Kulüp Başkanı ve Yöneticiler, iş insanları, yöresel sanatçılar katılacak. Tanıtım gününe Trabzon’un 18 ilçe belediye başkanı katılacak ve her ilçe kendi standını açacak.

BU GÜNLER KÜLTÜR, SANAT VE DEĞER GÜNLERİDİR

Trabzon Tanıtım Günlerinin önemine değinen Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, “Tonya Belediyesi olarak Tonya'mızın kültür değerlerini buraya taşıdık. Kadim değerimiz Tonya tereyağı ve tarım ürünlerimizin sergilenmesine önem verdik. Ben bu günlere kültür, sanat ve değer günleri olarak bakıyorum. Tereyağımızı vatandaşımıza tanıtacağız. Tereyağımızda olduğu gibi standımızda da Tonya'mızın genel görüntüsünü ve yaylalarımızın görsellerini de göstereceğiz.” dedi.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı