İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
15 Haziran 2022 - Çarşamba 20:21 Bu haber 5915 kez okundu
 
- Haberi

Evinde geçirdiği kalp krizi sonrası yaşama veda eden Tonya’nın sevilen isimlerinden Aziz ÖZKAN için Tonya Devlet Hastanesi’nde duygusal bir veda töreni düzenlendi.

 

30 sene boyunca hastanenin kantinini işleten ÖZKAN’ın törenine Tonya Kaymakamı Muhammet İkis, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Esmer, Tonya Devlet Hastanesi Başhekimi Serpil Atasoy, eski Başhekim Dilaver Yıldırım, Vakfıkebir Devlet Hastanesi Başhekimi Aydın Kant, Tonyaspor Kulüp Başkanı İlyas Kurt, kurum amirleri, muhtarlar, hastane personeli ve yüzlerce seveni katıldı.

 

SOL YANIMIZI KOPARDIN AZİZ

 

Törende konuşma yapan eski Başhekim Yıldırım, “Bu bir şakadır desen bu kadar insan bir şaka için bir araya gelmez. Rüya desen rüya da değil. Hani şair demiş ya benim sol yanım gitti, ilk önce Derviş kardeşimiz genç yaşta vefat etmişti. O sol yanımızdan bir parça kopardı. Sonra Fatma kardeşimiz vefat etti. O da bir parça kopardı. Elim bir kaza sonucu vefat eden Mehmet Çavuş bir parça kopardı, sol yanımızdaki son parçamızı da Aziz kardeşimiz aldı götürdü. Çok üzgünüz. Allah gani gani rahmet eylesin.” dedi.

 

SEVGİ DOLU BİR İNSANDI

 

Vakfıkebir Devlet Hastanesi Başhekimi Aydın Kant, “Beni tanıyanlar Tonyalılara olan sevgimi çok iyi bilir. Ama Aziz kardeşimi tanıdıktan sonra sevgim iki katına çıktı. Onu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Hep bu sene olacak mı olacak mı dedik bu sene Trabzonspor’un şampiyonluğunu da gördük. Tek tesellimiz onun bu hayalinin gerçekleşmesiydi. Onu kaybetmenin acısı hafifletecek hiçbir şey yok. Onun karakteri hep birleştirici, bütünleştirici, sevgi dolu bir insandı. Allah mekânını cennet etsin.” ifadelerini kullandı.

 

ATASOY GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

 

Törende konuşma yapan Başhekim Atasoy duygu dolu anlar yaşarken göz yaşlarına hakim olamadı. Merhumun 30 senedir Tonya Devlet Hastanesi’nde çalıştığını hatırlatan Atasoy, “Ben 3 buçuk yıldır tanıyordum Aziz’i. Aziz bizim kardeşimizdi, abimizdi, Her şeyimizdi. Sözün bittiği yer denen yerdeyiz. Sevdiğin bir insanı hayata döndürememek gerçekten en zoruymuş. Bunu dün gece yaşadım. Allah rahmet etsin. Nurlar içinde yatsın.” şeklinde konuştu.

 

AZİZ’İN KOCAMAN YÜREĞİ VARDI

 

Başkan Yardımcısı Ahmet Esmer ise “Aziz'in öyle bir yüreği vardı ki tüm Tonyaspor’u tüm Trabzonspor’u tüm Trabzon’u içine sığdıracak bir yüreğe sahipti. Çok sevildiğini biliyordum; fakat buradaki kalabalığı görünce bizim bildiğimizden çok daha fazla sevildiğini gördük. Allah hepimize böyle bir sevgi ihsan etsin. Mekânı cennet olsun.” dedi.

 

ACIMIZ ÇOK BÜYÜK

 

Son olarak söz alan Kaymakam İkis, “Bu Tonya’da gördüğüm ikinci büyük cenaze. Acımız büyük. Ben de kendimi sağlıklı bir şekilde ifade edemiyorum. Rabbim mekânını cennet etsin. Başımız sağ olsun.” diye konuştu.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı