İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
21 Eylül 2021 - Salı 13:01 Bu haber 4037 kez okundu
 
- Haberi

Tonya Büyük Mahalle’den Özgür Çelik, çocukluk hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Küçüklüğünden beri hep motosikleti ile Türkiye’yi dolaşmak isteyen Çelik, daha önce eşi ile gerçekleştirdiği hayali için bir kez daha yola çıktı.

 

Tonya’dan yola koyulan 42 yaşındaki Çelik, gittiği her ilde o ilin tarihi güzelliklerini görüp, yöresel lezzetlerini tatmadan oradan ayrılmıyor.

 

Çocukluk hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen Çelik, “Daha önce eşim ile Türkiye’yi dolaşmıştık. Şimdi de bir arkadaşım ile Türkiye’nin her yerini motosikletlerle dolaşıyoruz. Gittiğimiz her yerde o bölgenin tarihi güzelliklerini görüp, yöresel lezzetlerini tatmadan veya o bölgeye özgü el sanatlarını görmeden ayrılmıyoruz. Konaklamalarımızı gittiğimiz yerin belediyesinin gösterdiği kamp alanlarında çadırlarımızın içinde gerçekleştiriyoruz. Bizim için çok farklı bir macera oluyor. İnsanlar bize ilgi gösteriyor. Şu anda güzergahımız Karadeniz kıyı şeridinden Tekirdağ’a oradan da Çanakkale’den Ege kıyısı, Akdeniz, İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu ve nihayetinde tekrar Trabzon.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı