İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
08 Eylül 2021 - Çarşamba 11:43 Bu haber 3283 kez okundu
 
- Haberi

 

Milyonlarca öğrencinin büyük umutlarla girdiği üniversite sınavı YKS'nin sonuçları açıklandı. ÖSYM internet sitesinden yapılan açıklamada, "2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2021-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır." ifadelerine yer verildi.

 

Bu yıl Tonya’dan Anadolu Lisesi, Atatürk ÇPA Lisesi, Şehit Soner Yıldırım İMKB MTA Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. Sınıf öğrencileri ile mezun öğrenciler üniversite sınavına girdi. Covid-19 virüsünün yüz yüze eğitimi engellediği zorlu süreçte sınava hazırlanan öğrenciler Mühendislik Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve çeşitli Meslek Yüksekokullarının lisans ve ön lisans programlarına yerleşti.

 

 

DURMUŞ TEBRİK ETTİ

 

Tonya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş, üniversiteli olan öğrencileri tebrik etti. Durmuş, “Ülkemizin yarınları olan değerli gençlerimiz, üniversite hayatına attığınız bu ilk adımda sizleri yürekten tebrik ediyor, üniversite hayatınızda başarılar diliyorum. Tercihlerine yerleşemeyen öğrencilerimiz eminim ki sizler de isteklerinize azminiz ve gayretlerinizle mutlaka ulaşacaksınız.” dedi.

 

Yaşadığımız Pandemi sürecinde gerek uzaktan gerekse yüz yüze eğitim sürecinde öğrencilerden desteğini esirgemeyen okul yöneticilerine, öğretmenlere, velilere, yardımcı personele ve tüm diğer paydaşlara teşekkürlerini ifade eden Ziya Durmuş, öğrencilerin başarılarının devamını dilediğini belirtti.

 

TONYA ANADOLU LİSESİ ZİRVEDE

 

Tonya’daki liseler arasında en fazla öğrencinin üniversiteli olduğu okul Tonya Anadolu Lisesi oldu. Tonya Anadolu Lisesi’nden 13 öğrenci üniversiteli olurken, Tonya Atatürk Çok Programlı Lisesi’nden 3 öğrenci, Tonya Şehit Soner Yıldırım İMKB ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 6 öğrenci, Tonya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden ise 8 öğrenci lisans ve ön lisans programlarına yerleşti.

 

ÜNİVERSİTELERE KAYIT TARİHLERİ

 

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 6-10 Eylül 2021'de, elektronik kayıtlar ise 4-8 Eylül 2021'de yapılabilecek.

 

Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor.

 

Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı