İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
06 Eylül 2021 - Pazartesi 16:27 Bu haber 3313 kez okundu
 
- Haberi

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmasını sağlamak, istihdamı artırmak ve sosyal girişimcilik ile yenilikçiliğin desteklenmesi ve sosyal sorumluluk uygulamalarının yaygınlaştırılması amacıyla Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında DOKA ve Tonya Belediyesi arasında imzalanan "Sürdürülebilir Üretim ile Gelecek Nesillere Kaynak Aktarımı ve Sosyal Gelişme" projesi hayat buluyor.

 

ATA TOHUMU KORUNACAK

 

DOKA ile imzalanan proje ile yüksek rakımda oluşturulacak seralar sayesinde bölgenin isimleri ve özellikleri belirlenmiş, kalemleri kayıt altına alınmış fidanlarının yetiştirilmesi ve ata tohumunun korunması amaçlanırken, fidan ve sebze üretimine paralel olarak mevcut durumda ziyan edilen meyveler ile üretilen fidanlardan elde edilecek meyvelerin değerlendirilebilmesi için meyve ve sebze işleme tesisi kurulacak.

 

İHALESİ YAPILDI

 

Kalınçam Mahallesi’nde istihdama da katkısı olacak olan projenin ihalesi yapıldı. İhaleyi 3 milyon liraya Mustafa Tonya İnşaat’ın aldığı öğrenilirken sözleşme yapıldıktan 15 gün sonra çalışmaların başlayacağı ifade edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı