İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
29 Ağustos 2021 - Pazar 21:36 Bu haber 3522 kez okundu
 
- Haberi

 

Tonya İskenderli mahallesinden Hasan Güney hayata gözlerini yumdu. 

 

88 yaşındaki emekli matematik öğretmeni Güney’in cenazesi İskenderli Merkez Camiinde kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanlığında defnedildi. 

 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Murat Güney’in büyük amcası, iş adamı Mustafa Güney’in amcası Hasan Güney’in cenazesine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, AK Parti Tonya İlçe Başkanı Cafer Köroğlu ve vatandaşlar katıldı.

GÜNEY KİMDİR?

 

Hasan Güney 16.3.1934 tarihinde Mustafa ve Ayşe çiftinin üçüncü çocuğu olarak İskenderli Köyünde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde okuduktan sonra Van Öğretmen Okulunu kazandı. Okulun son yılını Eskişehir'de tamamladı. Sakarya Karasu İlçesinde öğretmenliğe başladı. Eğitim Enstitüsünü bitirdi. Malatya Yeşilyurt ve Sivas Atatürk Ortaokulunda öğretmenlik, Sivas Suşehri Lisesi ve Arsin Lisesinde müdürlük görevlerinde bulundu.  Trabzon Akşam Sanat Okulu ve Trabzon Affan Kitapçıoğlu Lisesinde matematik öğretmenliği yaptı. 1993 yılında otuz yılı aşkın süre yaptığı kamu hizmetinden emekli oldu. 1980 öncesinde İskenderli Belediye Başkanlığına bağımsız aday oldu. Emeklilik sonrasında İskenderli ve civar köylerinin en önemli sorunlarından olan orman davalarına ilgi gösterdi. Orman Kanununun doğru uygulanması halinde kumyatak vadisinde Devlet Ormanı bulunmadığı iddiasını çeşitli platformlarda ısrarla savundu. Hayatı boyunca yörenin ve yöredeki insanlara yardımı ve katkısı olmuştur.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı