TONYA
TONYA'YI YASA BOĞDU
RADYOCU AHMET EŞİNİ KAYBETTİ
RADYOCU AHMET EŞİNİ KAYBETTİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 16:06 Bu haber 3171 kez okundu
 
- Haberi

İnandığın Yolda Yürü ilkesi ile kongrelerin gerçekleştiği AK Parti’de Tonya Kadın Kolları İlçe Teşkilatı 6. Olağan Kongresi yapıldı. AK Parti Tonya Kadın Kolları Başkanı Aynur Yıldırım Hacısalihoğlu'nun görev süresinin dolması nedeniyle aday olmadığı kongreye tek aday olarak giren Emine Kurt görevi devraldı.

Kongreye AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Ahmet Karadeniz, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Trabzon Kadın Kolları Başkanı Meryem Sürmen, Tonya İlçe Başkanı Cafer Köroğlu, Belediye yöneticileri, çevre ilçelerdeki kadın kolları başkanları ve yöneticiler katıldı.

Başkan Kurt, mazbatasını Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu tarafından alırken, Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Sürmen de Kurt’a plaket takdim etti.

Kongrede konuşan Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, “Tonya’da 6. Olağan kongremizin hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. AK Teşkilatımızın kurulduğu günden bu yana Kadın Kollarının bu teşkilata kattıklarını içlerinden gelen bir kişi olarak çok iyi bilmekteyim. Kadın emektardır, çalışkandır, sağduyuludur, vefakardır ve taşıdığı tüm bu donanımını sahaya taşır. Anlar, anlatır, yerine koyar kendini.

Hepimiz biriz ve aynı yolda yürümekten onur duyduğumuz teşkilatımızın lideri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği hedeflere ulaşmak için çalışmaktayız önce ülkemiz, sonra şehrimiz özelinde.

Tonyalılar kurulduğumuz ilk yıllara nazaran bizlere daha çok destek veriyor ve bundan kadınlarımızın emeği oldukça fazla. Ben bu duygu ve düşüncelerle Tonya İlçe Başkanlığı görevini devralan Emine Kurt Başkanımızı tebrik eder, samimiyet ve özveri ile bugüne kadar beraber çalıştığımız Aynur Yıldırım Hacısalihoğlu’na emeklerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

 

Öte yandan kongreye, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Murat Zorluoğlu çelenk yolladı. Yoğun programları nedeniyle Ankara’da bulunan Trabzon Milletvekilleri Salih Cora, Muhammet Balta ve Adnan Günnar kongreye telgraf göndererek KURT’a başarı dileklerini iletti.

 

Tonya Kadın Kolları İlçe Teşkilatı yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu;

Yönetim Kurulu Asıl Üyeler:
Hülya Karagüzel, Şerife Sabah, Derya Kurt, Elif Bozlar, Ümmühan İnce Bekar, Bedia Köroğlu, Sevim Karaca, Emine Köksal, Rukiye Sezgin, Naciye Uzuner, Günay Bayrak, Derya Yıldırım, Havva Yılmaz, Nurcan Erdoğan.

 

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler:

Sevgi Karagüzel, Münüre Uluköylü, Zeliha Cora, Ayşe Genç, Fatma Yanık, Fatmagül Hilal Şahin, Cansu Demirbaş, Ayşe Yılmaz, Asiye Kurt, Emine Malkoçoğlu, Şendal Bahadır, Birgül Köroğlu, Yeter İnce, Ayşe Arslan.

 

İl Delegesi Asıl üyeler:

Emine Kurt, Aynur Yıldırım, Birgül Köroğlu, Nuran Uzuner, Fatma Köroğlu, Gülhanım Köroğlu, Derya Kurt, Günay Bayrak, Münüre Uluköylü, Zehra Baştürk, Hülya Karagüzel,Nurcan Erdoğan, Sevgi Karagüzel, Sevim Karaca, Bedia Köroğlu.

 

İl Delegesi Yedek Üyeler:
Emine Tonya, Şerife Sabah, Sebahat Yıldız, Reyhan Yayla, Şendal Bahadır, Hatice Bayrak, Ayşegül Bekar, Rukiye Sezgin.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı