TONYA
TONYA'YI YASA BOĞDU
RADYOCU AHMET EŞİNİ KAYBETTİ
RADYOCU AHMET EŞİNİ KAYBETTİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
GENEL MERKEZ 'KURT' DEDİ
GENEL MERKEZ 'KURT' DEDİ
Haber Detayı
02 Ekim 2020 - Cuma 11:06 Bu haber 1111 kez okundu
 
- Haberi

Dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan Koronavirüs’e karşı alınan tedbirler kapsamında eğitim kurumlarının sağlıklı ve temiz şekilde açılması, çocukların eğitim hayatını sürdürebilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında imzalanan “Temiz Okul” belgesini Tonya’daki tüm eğitim kurumları almaya hak kazandı.

Alınan bu belge ile Tonya’daki eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetleri ‘güvenilir, salgından etkilenmemiş ve hijyenik ortam’ standartlarına uygun olarak yürütülecek. Daha önceki yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokollere göre Tonya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların tamamı başarılı çalışmalar yürüterek ''Beyaz Bayrak'' ve "Beslenme Dostu Okul" Sertifikalarını da almıştı.

Tonya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş elde edilen başarının eğitim camiasını ziyadesiyle memnun ettiğini belirterek, “Okullarımızın göstermiş olduğu özverili çalışmadan dolayı emeği geçenleri tebrik ediyorum. Yüz yüze eğitimin, içinde bulunduğumuz zorlu süreçte sağlıklı bir şekilde gerçekleşecek olması hem bizleri hem de öğrencilerimizin ailelerini memnun etmiştir.” diye konuştu.

Belgelendirme töreninin Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu başkanlığında Tonya Kaymakamı Osman Sayılır, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Tonya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş, Şube Müdürleri ve Okul Müdürlerinin katılımı ile gerçekleşmesi bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı